دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
دوشنبه, 08 خرداد,1402

لبّيك يا رسول
السّلام عليك يا رسول‌الله «إِنَّ الَّذِينَ يُؤْذُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ لَعَنَهُمُ اللَّهُ فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَهِ وَأَعَدَّ لَهُمْ عَذَابًا مُهِينًا»   (احزاب،57)   *مريم وفادار و باز هم سرادق گردون نگون نشد... كلك، در يد آدمي سترگي مي‏كند چون قرار است از ظلم و جسارت كمترينه‏ی مخلوقات به بيشينه‏ی بندگان و مفخر عالميان سخن گوید. چون ذهن آدمي به پست‏ترين‏هاي عالم مي‏پردازد گويا شرحه‏هاي جگر منعش‏مي‏كنند و سفيدي كاغذ، سي...    ادامه »
فرهنگ عاشورایی در زیارت‏ های شیعی
متون زیارتها عمدتاً آکنده از آیات قرآنی و احادیث نبوی است که حاکی از استحکام و اصالت این زیارتها است. به عنوان نمونه، در زیارت حضرت امیرالمؤمنین (علیه‌السّلام) در روز عید غدیر به حدود سی و شش آیهی قرآن و چهار حدیث نبوی و چهار حدیث علوی تصریح یا اشاره شده است.    ادامه »
دانشگاه معارف الهي (قسمت دوم)
شرح زيارت آل ياسين /  * استاد رثايي مقدمه: در شماره‏ی قبل، سخن کوتاهی در باره‏ی زیارت و آثار آن بیان شد و گفتیم آل یاسین، تنها زیارتی است که امام معصوم نحوه‏ی زیارت را خود، برای خود انشاء نموده است. این زیارت، دانشگاهی از معارف حقّه است که انسان را به کمال و حقیقت عبودیت می‏رساند و با مداومت و تکرار آن روح بندگی و تسلیم در او ایجاد می‏شود.                بهترین سرآغاز بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيم‏؛ خداوند، خود کتاب شر...    ادامه »
پس به زهرا(عليها‌السّلام) اقتدا كنيم.

همان‌گونه که عظمت شب قدر برای انسان‌ها پنهان است، قدر و منزلت فاطمه(عليهاالسّلام)نیز برای مردم ناشناخته مانده است. امام صادق(علیه‌السّلام) می‌فرماید: «لَیْلَه فاطِمَة وَ الْقَدْر الله فَمَنْ عَرَفَ حَقَ مَعْرِفَتها فَقَدْ اَدْرَکَ لَیْلَه الْقَدْرِ...»؛ لیله، فاطمه است و قدر الله. از این رو، هر  آن که به شناخت حقیقی فاطمه(عليهاالسّلام) توفیق یابد، بی‌گمان، شب قدر را درک کرده است.

   ادامه »
تشنگان مستوری

حضرت ابراهيم(عليه‌السّلام) در اين آيه‌ی مبارك براى سه دسته طلب مغفرت كرده است:1- براى وجود مبارك خودش (رَبَّنَا اغْفِرْ لِي)؛2- براى والدين خويش(وَ لِوالِدَيَّ)؛

3- و براي  مؤمنين مي‌باشند(وَ لِلْمُؤْمِنِينَ يَوْمَ يَقُومُ الْحِسابُ).

   ادامه »
تجلّي قرآن در دعاي جوش كبير
چون از سویي خدا و کمالاتش بی‌نهایت است و از سوی دیگر عقل و کلمات انسان محدود، بهترین راه آن است که خدا را به نامهایی بخوانیم که از خود او و قرآن گرفتهایم و گرنه انسان ممکن است به انحراف افتد و اسم‏‏های نامناسب برای خدا بتراشد.    ادامه »
مولود خیر و برکت
 امام جواد(علیه السّلام) صبر را تکیهگاه خود قرار بده و نداری را مایه راحتی ساز، و شهوات را ترک گو. با هوی و هوس مخالفت کن و بدان که تو هرگز بیرون از دید خداوند نخواهی بود؛ پس بنگر كه چگونهای!    ادامه »
دانشگاه معارف الهی(قسمت اول)
مؤمن منتظر با عرضه داشتن عقايدش به پيشگاه امام زمان(عجّل‌الله‌تعالي‌فرجه) در ايمان قلبي خود مصمّم‌تر و ثابت قدم‌تر مي­ شود.    ادامه »
تعالی تبلیغ
امام سجاد(عليه‌السّلامشیعه را از یکی از سخت ترین دوران های حیات خویش عبور داد و آن را برای رسیدن به اوج رشد علمی در زمان امام باقر(عليه‌السّلامو امام صادق(عليه‌السّلامو سال‌های بعد حفظ و آماده کرد.    ادامه »
عالمان ربّانی
 مریم پورحسینی سخن در بحث عالمان رباّنی و تربیت شدگان الهی است، در مجموعه‌ی آیات 146، 147، 148 سوره‌ي مبارکه‌ي آل عمران خداوند می‌فرمایند: «وَ كَأَيِّنْ مِنْ نَبِيٍّ قاتَلَ مَعَهُ رِبِّيُّونَ كَثيرٌ فَما وَهَنُوا لِما أَصابَهُمْ في‏ سَبيلِ اللَّهِ وَ ما ضَعُفُوا وَ مَا اسْتَكانُوا وَ اللَّهُ يُحِبُّ الصَّابِرينَ* وَ ما كانَ قَوْلَهُمْ إِلاَّ أَنْ قالُوا رَبَّنَا اغْفِرْ لَنا ذُنُوبَنا وَ إِسْرافَنا في‏ أَمْرِنا وَ ثَبِّتْ أَقْدامَنا وَ انْصُرْنا عَلَى ال...    ادامه »
صفحه 6 از 10ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   انتها   
Escort