دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
دوشنبه, 08 خرداد,1402

نسیم گلشن جان
 به معصيت كنندگان مژده بده كه من توبه را قبول كرده و گناه را مي‌بخشم، و صديقين را بترسان كه مبادا دچار عجب شوند چون هلاك مي‌شوند.    ادامه »
از لابه لای درس‌های استاد
سوگواری و گریه‌ی هدفدار بر امام حسین ره آوردهای ارزشمندی دارد. اثر وجودی این گریه ارتباط و وصل میان شخص گریه کننده با امام معصوم است. این گریه‌ها اتصال ما را با آن بزرگوار ممکن می‌سازد به همین جهت حضرت «قَتِيلِ الْعَبْرَةِ» نام گرفته اند.    ادامه »
اربعین عشق
  با این سلام‌ها با امام و اندیشه‌ها و سیره اش عهد می‌بندیم تا در واقع به اصل خودمان بپيونديم. در سلام‌های بعدی متوجه وقایع و حوادثی هستيم که در سایه سار حماسه ای که امام آفرید به وقوع پیوست و زائر حضرت آن‌ها را بار ديگر متذکّر و متوجّه می‌گردد.    ادامه »
و غنی خداست

غنای مذموم، آن تمکّن و ثروتی است که آدمی را به سرکشی و طغیان وا دارد، غرور و مستی بیاورد، به مقدّسات الهی بی اعتنا شود و به فقرا تکبر بفروشد و خلاصه از مسیر انسانیت دور شود.

   ادامه »
گوهر معرفت
«هر یک از سوره‌های قرآن دارای روحی است که به تک تک آیات نفوذ کرده است و بر مبادی (مفاهیم و اصول نخستین)، احکام و دستورات و اسلوب کلی سوره سیطره دارد».    ادامه »
میان من و دوست هیچ حائل نیست
«ولی» به معنای نزدیکی و قرب است، ولاء و توالی آن است که دو چیز چنان به هم نزدیک شوند که میانشان چیز دیگری نباشد.    ادامه »
گوهر معرفت
روش قرآن اين است كه پس از بيان احكام وعده و وعيد مي دهد تا انگيزه اي باشد براي عمل. سپس آيات توحيد و تنزيه باري تعالي را مي آورد تا خواننده را از عظمت امر كننده و نهي كننده آگاه كند. اگر در سوره هاي بقره، نساء، مائده و امثال آن انديشه كنيد اين حقيقت را در مي يابيد.    ادامه »
شاهکار بزرگ شیعه
 کسی که دوست دارد چون من زندگی کند، چون من بمیرد و در بهشت سر سبزی که پروردگارم خلق کرده ساکن شود، علی (علیه السلام) را بعد از من ولی بگیرد و ولایت جانشینان او را بپذیرد و به ائمه ی بعد از من اقتدا کند.    ادامه »
راه سخت است مگر يار شود لطف خدا
 تربیت صحیح فرزند از جمله امور مهمّی است که خداوند در قیامت از آن سؤال می کند. پدر و مادر وظیفه شناس باید به این امر کاملاً توجه داشته و قسمتی از عمر شریف خود را در راه آن صرف نمایند و فرزندی شایسته بار آورند.    ادامه »
هدایت جهانی با وحی قرآنی
وحی و تنظیم رابطه انسان با اجتماع شهلا نوری/تلخیص: مریم احیایی از دیدگاه اسلام زندگی انسان ها چنان درهم گره خورده که همگی مانند سرنشینان یک کشتی به شمار می روند که به سوی یک مقصد در حرکتند و سرنوشت یگانه پیدا می کنند.1 قرآن می فرماید: «وَاتَّقُواْ فِتْنَةً لاَّ تُصِيبَنَّ ...»2؛ «از فتنه ای که تنها به ستمکاران شما نمی رسد بترسید و بدانید که خدا سخت کیفر است». به همین جهت در قیامت علاوه بر «برنامه ی اعمال فردی»، «محاسبه ی جمعی» نیز می شود «ك...    ادامه »
صفحه 8 از 10ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  بعدی   انتها   
Escort