دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
دوشنبه, 08 خرداد,1402

سفارش به نيكي ها (قسمت اول)
معروف چیزی است که مردم با آن آشنا شده و آن را کار نیکی می‌دانند، منکر کار زشتی است که فاعل، زشتی آن را شناخته یا بر آن رهنمون گشته باشد.    ادامه »
سحر
حسنیه معاونیان گویي روی بال فرشته‌ها بودم و بالشم دست‌هاي پر مهر و پر از بوی گل یاس مادرم بود. به پیرامونم نگاهی کردم. انگار در بهشت هستم. بوی شکوفه‌های بهار نارنج تمام باغ را پر كرده، غنچه‌هاي یاس، نرگس و محمّدی زیبایی­بخش این باغ است. این جا بوی مادرم را می‌دهد. شکوفه‌ها کم‌کم میوه می‌دهند. غنچه‌ها کم‌کم گل می‌شوند. صدای چهچهه ­ي بلبل همه چيز را زیبا‌تر جلوه می‌‌دهد. مرغ عشق‌ها محبّت را در گیتی پراکنده‌اند. ناگاه ...    ادامه »
این‌جا خبری از قرآن نیست!
وظایف امت اسلامی در برابر قرآن به روايت نهج البلاغه/ سیّد علی نقی هاشمي                                                                                                         قرآن كريم، گنجينه­ ي بزرگ معارف اسلام، عالي­ترين...    ادامه »
 دانشگاه معارف الهي (قسمت پنجم)
  اگر سلام ما نوعی بیعت با خداوند است، این بیعت با وساطت امام‌(علیه‌السّلام) صورت می‌گیرد و اگر بخواهیم به دعوت خدا پاسخ مثبت دهیم ابتدا باید به حجّت خدا پاسخ مثبت بدهیم و به اندازه‌ای که با حجّت خدا در ارتباط باشیم دعوت خدا را هم پذیرفته‌ایم.    ادامه »
 مدیریت نفس و آراستگی شخصیت در نهج البلاغه
 مقصود از نفس من، شخصیت و روح آدمی است، که همه ­ي استعدادها و فعّالیّت‏ های علمی و معرفتی را به­ دست می‏ آورد و اگر شناخته نشود، نه ماهیت شناخت‏ های علمی و معرفتی خود را درک خواهد کرد و نه ارزش‏ ها و ضرر و نفع آن‏ ها را.    ادامه »
دانشگاه معارف الهي(قسمت سوم)
روی‌آوردن و توجّه نمودن به سوی ائمه‌ی اطهار (علیهالسّلام) که وجودشان نماد کامل دین حق است، امری لازم و ضروری است.    ادامه »
نغمه‏ ای از نای نور
*طاهره موسوی گرمارودی نماز آن گوهر دریای نور است که حق را هدیه‏ی زیبای نور است به هنگام نیایش، جانِ عابد فرازِ قلّه‏ی سینای نور است به کامش هیچ طعم دیگری نیست که مست از ساغرِ مینای نور است دلش پروانه‏آسا در طواف است جمالش شمع بزم‏آرای نور است تمام هستی‏اش در دست اخلاص چو عبدی بر درِ مولای نور است قیامش در حضور حضرت دوست ظهور قامت رعنای نور است چو می‏خواند خدای خویشتن را نوایش نغمه‏ای از نای نور است سجودش جلوه‏ای از سر سپاری رکوعش درپی امضای نور است...    ادامه »
دانشگاه معارف الهي (قسمت سوم)
این امر الهی (امامت) که شما در آن فکر نمی‏ کنید و از دلیل و برهان عقل برای درک و فهم آن استفاده نمی‏ نمایید همان حکمت بالغه‏ ی الهی است که واقع خواهد شد و هیچ قدرتی نمی ‏تواند مانع از وقوع آن گردد.    ادامه »
طواف خانه‌ي جانان در كلام اميرمؤمنان

حج بيت الله الحرام حق خداي تعالی بر مردم است (و ادای آن حق واجب است) بر کسی که توانایی رفتن به آن‏جا را داشته باشد و هرکه کافر شود (در صورت استطاعت، امر الهی را انجام ندهد) به خدای تعالی زيانی وارد نياورده، چون خداوند از همهی جهانيان بی‏ نياز است (به ايمان و عبادت بندگان حاجت ندارد، پس زيان را کسی می ‏برد که نافرمانی کند).

   ادامه »
حاجي احرام دگر بند
 *استاد شایسته‏خوی                                تنظیم :عالمه هاشمی همیشه شروع کردن و اوّلین قدم را برداشتن، سخت است. دلهره‏ی عجیبی به جانت افتاده. همه چیز برایت مبهم است. خیلی چیزها از آن‏جا شنیده‏ای؛ عکس‏هایش را دیده‏ای؛ امّا هنوز فضای ذهنت مه‏آلود است: چه خواهد شد؟ چگونه خواهی بود؟ چه خواهی کرد؟ انبوهی از علامت سؤال‏ها را به علاوه‏ی کلّی وعده و قول و قسم بر دوشت نهاده&r...    ادامه »
صفحه 5 از 10ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
Escort