دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
دوشنبه, 08 خرداد,1402

آنکه «خدا» را بیشتر از «خود» دوست دارد
عزّت صادق، مانع از مغلوب شدن است و این عزّت از آنِ خدا و پیامبر و مؤمنان می باشد پس ای کسی که خواهان عزّت در دنیایی آن را از خدا طلب کن که عزّت یکسره از آنِ خداست.    ادامه »
صدایی ما را فرا می خواند
موعظه برای بیداری و تذکار است و با غفلت مبارزه می کند. سروکار موعظه با دل و عاطفه است و به انسان یادآوری می کند. موعظه ذهن را برای بهره داری از موجودی خود آماده می سازد و چشم را باز می کند. موعظه برای به خود آمدن است.    ادامه »
وحی قرآنی و اصلاح رابطه انسان با طبیعت
از دیدگاه وحی قرآنی برای این که انسان بتواند به نحو صحیح از مواهب دنیا و طبیعت زمین بهره برداری کند و شکرگزار نعمت های او باشد و از ناآرامی، اضطراب و انحراف های افراط و تفریط مصون بماند، باید یادخدا و آخرت را زنده نگه دارد و به تعدیل علاقه ها و شهوت هایش نسبت به زن و فرزند، مال، مقام و سایر مواهب دنیا بپردازد و از زینت ها و رزق طیب به میزان متعادل سود ببرد.    ادامه »
نقش نیّت در اعمال
در قوم بنی اسرائیل پیر مرد مقدسی بود که مدام عبارت می کرد. روزی در حالت عبادت دو کودک را دید که پرو بال خروسی را می کنند، عابد بی توجّه به آن ها عبادتش را طولانی کرد و کودکان را منع نکرد و خداوند به وحی فرستاد که او را در خود فرو ببر و زمین هم او را در خود فرو برد!    ادامه »
صفحه 10 از 10ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  بعدی   انتها   
Escort