دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
پنجشنبه, 24 آبان,1397
تأثیر مقاومت بر جبهه‌ی اقتصاد مقاومتی و...
تأثیر مقاومت بر جبهه‌ی اقتصاد مقاومتی و مقاومت اسلامی فاطمه زنداقطاعی عزّت و سربلندی شیعه از مهم‌ترین آرمان‌های مکتب امام حسین(ع) است و این ارزش، پایدار نمی‌ماند مگر با مقاومت و استقامت. آنچه ما را برآن می‌دارد که این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم دو محورمهم است: 1. مقاومت فرهنگی و اقتصادی که به توصیه و سفارش رهبر معظّم انقلاب آیت الله خامنه‌ای(مدظله العالی) در مواجهه با تهاجم فرهنگی و تحریم‌های اقتصادی و... در جبهه‌ی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مطرح است. ...    ادامه »
جرّاحی‌های زیبایی پرطرفدار در ایران و...
جرّاحی‌های زیبایی پرطرفدار در ایران و عوارض آن‌ها دکتر شایسته‌خوی       افزایش قابل توجّه جرّاحی‌های زیبایی در سال‌های اخیر در کشورمان، چیزی نیست که از نظرها پنهان مانده باشد. افراد بسیاری با وجود این‌که هیچ نیازی به عمل جرّاحی ندارند به سراغ آن می‌روند و حتّی حاضرند به دلایلی چون چشم و هم‌چشمی، هزینه و درد این کار را به جان بخرند. در میان جرّاحی‌های زیبایی تعدادی از آن‌ها در کشورمان طرفداران بیشتری دارد که در ادامه به ...    ادامه »
اصلاح الگوی غذایی برنج
عاطفه زینلی‌نیا  برنج برنج گیاهی است یکساله از تیره‌ی گندم با طول حدود یک متر و طبع سرد و خشک. تاکنون 150 نوع از آن شناخته شده که معروف‌ترین آن‌ها در ایران به نام صدری، دم‌سیاه، گرده، جنیا، طارم، استخوانی و شمشیری می‌باشد. برنج مانند گندم از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت داخلی آن مواد نشاسته‌ای می‌باشد و قسمت خارجی‌اش که سرشار از ویتامین‌های B است، «شلتوک» نام دارد. برنج کامل، برنجی است که همراه با شلتوک باشد. برنج کامل، زرد و یا...    ادامه »
درمان کم‌خونی
درمان کم‌خونی در نسخه‌ی آیت الله سیّد حسن ضیائی کم‌خونی عارضی (آنمی) ناشی از موارد زیر است: 1. فقر آهن: پزشکی جدید قرص آهن، کپسول آهن یا قطره‌ی آهن می‌دهد که اگر با شکم گرسنه بخورید برای کلیه‌ها و کبد ضرر دارد و اگر همراه لبنیات بخورید مسمومیت می‌آورد و اگر به دندان‌ها بخورد برای مینای دندان ضرر دارد و سیاه‌شدن و کرم‌خوردگی دندان می‌آورد، لذا ما به جای آن گوییم: مصرف عسل طبیعی در صبح، خوردن یک پرتقال شیرین بین ناهار (اگر فشار خون بالا هم ...    ادامه »
تمر هندی
مصطفوی‌نژاد  تمر هندی با نام علمی: «Tamarindus indica» در کتب فارسی با نام‌های «تمر»، «خبجه»، «انبله» و «خمر» نیز آمده و در بلوچستان با نامِ محلّی «چیت چک» شناخته می‌شود.  امروزه تمرهندی‌ به صورت خشک شده در همان شکل و شمایل طبیعی بسته‌‌بندی شده‌ و در دو نوع ترش و شیرین عرضه می‌‌شوند.  مصارف خوراکی میوه‌ی کال تمر هندی دارای گوشتی سبز و بسیار ترش است که اغلب ...    ادامه »
دانستنی‌هایی از قارچ
مصطفوی- سالار زاده از دیدگاه طب سنتی قارچ طبع سرد و تر دارد و توصیه می‌شود آن را همراه آویشن، زیره و فلفل سیاه میل کنید تا اثرات سوء آن خنثی شود. برخی از خواص قارچ عبارتند از: ·        قارچ برای رشد و تقویت استخوان‌ها خوب است. ·        ویتامین‌های گروه‌ B در قارچ به وفور یافت می‌شوند. ·        برای چشم و پوست مفید است. ·  &nb...    ادامه »
کوکوی قارچ
مواد لازم قارچ متوسط                     6عدد پیاز متوسط                       1عدد فلفل دلمه‌ای                     1عدد سیر                ...    ادامه »
سرمقاله
صدای گریه‌ی فاطمه درفضای خانه پیچید. مادر با دست‌های گرم و مهربان آرام تکانش‌ می‌داد و زیر لب لالایی می‌سرود. فاطمه کم کم آرام گرفت و دست‌های گرم مادر روی پاهای فاطمه ایستاد و زیر لب نالید، دخترکم چطور عرصه‌های زندگی را طی خواهی‌کرد با این پاهای ضعیف؛ چطور نشیب و فراز پیش روی را پشت سر‌خواهی گذاشت و بعد قطره اشکی از گوشه‌ی چشمش جاری شد و با تمام وجود فاطمه را به او سپرد که نگاهبان هستی است. فاطمه کودکی و نوجوانی خود را زیر ذره بین دقت‌ها و ...    ادامه »
 به یاد خطیب توانا
گروه تنظیم آثار استاد طاهایی امیر بیان مولا امیرالمؤمنین(ع) ضمن معرّفی اوصاف پویندگان راه انبیاء(ص) در نهج البلاغه می‌فرماید: « وَ اعْلَمُوا عِبَادَ اللَّهِ...  يَتَوَاصَلُونَ‏ بِالْوِلَايَةِ وَ يَتَلَاقَوْنَ بِالْمَحَبَّةِ وَ يَتَسَاقَوْنَ بِكَأْسٍ رَوِيَّةٍ وَ يَصْدُرُونَ بِرِيَّةٍ» که بندگان خدا... با ولایت به یکدیگر می‌پیوندند و با محبّت با هم ملاقات می‌کنند و با پیمانه‌ای سیراب کننده، عطش یکدیگر بدانید را فرو می‌نشانند و پس از سیراب ش...    ادامه »
مهمترین مؤلفه‌های خویشتنداری در مدیریت
استاد شایسته‌خوی اسلام نظام ارزشی عمیق، گسترده و منسجمی است که مدیریت مدیران مسلمان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و بر روش عملی آن‌ها تأثیر می‌گذارد و به حرکت آن‌ها جهت داده و منجر به برقراری ارتباطات سازمانی بر اساس ارزش‌های اسلامی می‌شود. این ارزش‌ها با مکارم اخلاق و پاکیزه کردن نفس از هرگونه رذیله‌ی اخلاقی و روابط صالح متکی بر عبادت خدا محفوظ می‌ماند. از این رو خصلت‌ها و ویژگی‌هایی برای مدیران از منظر تعالیم اسلامی لازم است که آن‌ه...    ادامه »
صفحه 9 از 70ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها