دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
یکشنبه, 03 مهر,1401
فاطمه سلام الله علیها الگوی زنان دوعالم
آب دریــــا را اگـــر نتــوان کشیـــد پــس به قــدر تشنگی باید چشیــد قسم به لیلۀُ‌المبارکه که فاطمـــه است برای درد و غمش نام علی خاتمه اســت قسم به آیه‌ی تطهیر علـــت خلقـــــت بُوَد وجـــود بی‌نظیـــر مـــادر عتـــرت سلاله‌ی نبوی از درونشــان جاریســـت  یقین بدان به دو عالم چنین نگاری نیست همان کسی که دست او پیمبرش بوسید به جای عطر بهشت عطر دخترش بویید گمان مبر که بوسه را دلیل عاطفه بـــود که علت حقیقی‌اش کمال فـاطمه بــود چنین بُود نگـ...    ادامه »
امیدوار بودن، امیدوار ماندن
فاطمه خدابخشی مقدمه امید نیرویی الهی است که خداوند مهربان و حکیم در وجود آدمی به ودیعه نهاده است تا انسان بتواند از تنگناها و فشارهای زندگی به سلامت بگذرد. پیامبر رحمت حضرت محمّد ص می‌فرمایند: «الْأَمَلُ رَحْمَةٌ لِأُمَّتِي، وَ لَوْ لَا الْأَمَلُ مَا أَرْضَعَتْ‏ أُمٌ‏ ولَداً و لَا غَرَسَ غَارِسٌ شَجَراً»؛ اميد رحمت خدا براى امّت من است؛ اگر اميد نبود مادرى فرزند خود را شير نمى‏داد و كسى درختى نمي‌كاشت (مجلسی، 1403ق، ج74، ص173). امید نیروی محرکه‌...    ادامه »
جوانه‌ی امید
عالمه هاشمی دَمِ غروبِ جمعه بود که کدخدا آمد با منصور. اسبش را هُش کرد اما پیاده نشد. سبیل‌های تابیده و ابروهای دَرهَمش در بخاری که از دهانش بیرون می‌آمد، محو می‌شد. انگار هوای جنگ در سر داشت: آهای کربلایی هاشم!!! کربلایی لقمه‌ی غذا را جویده نجویده قورت داد، پنجره‌های بخار گرفته را پاک کرد و نگاهی انداخت. کدخدا دوباره هوار کشید: کربلایی هاشم! صدامو نمی‌شنوی؟ کربلایی کلاه پشمی‌اش را تا بیخ گوش‌هایش پایین کشید و بیرون رفت. کدخدا صدای قیژقیژ در را که شنی...    ادامه »
احکام (مال پیدا شده)
تنظیم: رحیم زاده سؤال: اگر مالی پیدا شود و ارزش آن زیاد باشد تکلیف چیست؟ مراجع می‌فرمایند: اگر ارزش آن به اندازه‌‌ی یک درهم (5/2 گرم نقره‌[1]) یا بیش‌تر باشد و نشانه‌ای دارد که به واسطه‌ی آن صاحبش معلوم شود باید آن را تا یک سال در محل اجتماع مردم (مثلاً از طریق نوشتن و نصب) اعلام کند. تبصره: لازم نیست خودش اعلام کند بلکه می‌تواند به شخص مطمئن بدهد تا از طرف او اعلام کند (توضیح المسائل مراجع، م2566) سؤال: مالی که پیدا شده و باید تا یک سال اعلام شود چن...    ادامه »
اقتدار بایسته ستیز با استکبار
مائده رضایی سال‌ها به سرداری می‌بالیدیم که پیام‌آور اقتدار ایران اسلامی در منطقه‌ی خاورمیانه بود؛ به مغز متفکری افتخار می‌کردیم که با نقشه‌های نظامیِ پیروزی آفرین خود رزمندگان ایران را بر حزب بعث عراق و حزب الله لبنان و حماس فلسطین را بر متجاوزان صهیونست و ارتش سوریه و حشد الشعبی عراق را بر تروریست‌های فریب خورده‌ی داعشی چیره ساخت و لشکر داعش را از کره‌ی خاکی برچید و امنیت را برای کشورهای منطقه به ویژه ایران اسلامی به ارمغان آورد. به دلاوری از ایران ...    ادامه »
اقدامات خصمانه‌ی ترامپ در مسأله‌ی فلسطین
مائده رضایی رئیس جمهور ایالات متحده‌ی آمریکا دونالد ترامپ اقداماتی را به بهانه‌ی حل مسأله‌ی فلسطین اتخاذ کرده که در جهت دشمنی با ملت فلسطین و تهدید کننده‌ی آینده‌ی آنان است. این اقدامات که متعرض حقوق قانونی این ملت نسبت به سرزمینشان شده بخش جدایی‌ناپذیری از معامله‌ی قرن یا مقدمه‌ی آن به‌شمار می‌آید. از مهم‌ترین این تصمیمات می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد: 1. به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا از تل‌آ...    ادامه »
توصیه‌های طبی درمان سرفه، آسم، درد گلو و تورم لوزه‌ها
در فصل زمستان با توجه به سردی هوا امکان ابتلا به سرفه و گلو درد افزایش می‌یابد. آیت‌الله سید حسن ضیائی در رابطه با درمان این بیماری موارد زیر را پیشنهاد می‌کنند: الف: مواردی که باید پرهیز شود: 1.     گرد و خاک 2.     دوده و دود (سیگار، سرخ کردنی و... ) 3.     بخارات مسموم (استون، وایتکس و مواد سفیدکننده) 4.     ذرات سنگین معلق در هوا (سرب، جیوه و... ) 5.     مشتقات شیمیائی (س...    ادامه »
خود نافراموشی
زینب مولودی روزی شاهزاده‌ای به قصد تفاخر در میان مردم می‌گشت و سرمست چشاندن حسرت به چشمان ایشان بود، که هیزم شکنی دید، چنان بی‌توجه به او که گویی کوری است. شاهزاده نزدیک‌ رفت و پرسید: «چشم داری؟» گفت: «آری!»  شاهزاده گفت: «پس آن‌چه می‌بینی بازگو!» و از این سؤال قصدی نداشت مگر خرد کردن تکبر نگاهِ او در تذلل جوابش. هیزم شکن گفت: «من مردی می‌بینم که چشم طمع خویش کورکرده و از دارایی‌های بسیار به اندکی قناعت نمود...    ادامه »
مناجات شهید محمدرضا لولاچیان
پروردگارا، کریما، رحیما، ای محبوب محبان، ای معشوق عاشقان، ای غوث مستغیثان، ای پناه بی‌پناهان، ای درمان دردمندان، ای سرمایه و غنای مستمندان، ای امید امیدواران، ای نجات گمراهان، ای روشنی دل عارفان، ای فروغ قلب خالصان، ای امین شاکران، کدام جستجوگران به جستجویت برخاست و ناامید از جستجو بازگشت و کدام عاشق دلباخته به درگاه لطفت آمد و به وصال تو نرسید؟ آنان‌که در این دریای خروشان حیات به جستجویت برخاستند تو را یافتند و آنان‌که به عشق دیارت با پای دل به سویت آمدند با دیده‌ی جان به دی...    ادامه »
انتشار چهل و یکمین شماره دو فصلنامه بين المللي شميم نرجس
چهل و یکمین شماره دوفصلنامه‌ي بين المللي فرهنگي، هنري شميم نرجس ویژه پاییز و زمستان 1399 منتشر شد. اين فصلنامه به صاحب امتيازي مكتب نرجس (عليها السلام) مشهد با گرايش ديني- مذهبي و گستره توزيع بين المللي در 76 ­صفحه منتشر گرديد. سر مقاله این شماره نشریه با عنوان "انقلاب اسلامی، خانواده، راه آینده" به قلم سردبیر خانم عذرا مرادی نوشته شده و برخی از مقالات آن عبارتند از: صبر عامل مقاومت و حرکت، مبارزات حضرت زهرا علیها السلام در راه ولایت، شاخصه‌های عرفانی بانوی انقلابی...    ادامه »
صفحه 9 از 95ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها   
Escort