دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
پنجشنبه, 06 تیر,1398
یک پنجم ، مال کیه؟

خمس از آن خداست و رسولش و...، خدا نیازی به سهم ندارد ولی اهمّیت و تثبیت و تأکید بر امر ولایت حاکمیت پیامبر و رهبر حکومت اسلامی اقتضا می کند که همان گونه که خداوند سهمی برای خویش قرار داده و خود را سزاوارتر به تصرّف در آن دانسته پیامبر و امام نیز حقّ ولایت، سرپرستی و تصرّف دارند.

   ادامه »
آنکه «خدا» را بیشتر از «خود» دوست دارد
عزّت صادق، مانع از مغلوب شدن است و این عزّت از آنِ خدا و پیامبر و مؤمنان می باشد پس ای کسی که خواهان عزّت در دنیایی آن را از خدا طلب کن که عزّت یکسره از آنِ خداست.    ادامه »
صدایی ما را فرا می خواند
موعظه برای بیداری و تذکار است و با غفلت مبارزه می کند. سروکار موعظه با دل و عاطفه است و به انسان یادآوری می کند. موعظه ذهن را برای بهره داری از موجودی خود آماده می سازد و چشم را باز می کند. موعظه برای به خود آمدن است.    ادامه »
وحی قرآنی و اصلاح رابطه انسان با طبیعت
از دیدگاه وحی قرآنی برای این که انسان بتواند به نحو صحیح از مواهب دنیا و طبیعت زمین بهره برداری کند و شکرگزار نعمت های او باشد و از ناآرامی، اضطراب و انحراف های افراط و تفریط مصون بماند، باید یادخدا و آخرت را زنده نگه دارد و به تعدیل علاقه ها و شهوت هایش نسبت به زن و فرزند، مال، مقام و سایر مواهب دنیا بپردازد و از زینت ها و رزق طیب به میزان متعادل سود ببرد.    ادامه »
نقش نیّت در اعمال
در قوم بنی اسرائیل پیر مرد مقدسی بود که مدام عبارت می کرد. روزی در حالت عبادت دو کودک را دید که پرو بال خروسی را می کنند، عابد بی توجّه به آن ها عبادتش را طولانی کرد و کودکان را منع نکرد و خداوند به وحی فرستاد که او را در خود فرو ببر و زمین هم او را در خود فرو برد!    ادامه »
نگاهی گذرا بر زندگی عالمه فاضله استاد فاطمه اعتمادی
چهره ای ماندگار از چه خاموش شدی مرغ خوش الحان وَلا          طلعت روی مهت جلوه گر بامم نیست شود ای ماه نقاب از رخ خود بگشایی               روزهایم همه شب نقش تو بر شامم نیست درس آزادگی ام داده ای از مدرس قدس          خوشتر از شهد تولای تو در جامم نیست ايشان در سال 1313 در يكي از شهرهاي جنوب خراسان (بيرجند) متولد شدند. پدرشان اهل كاشمر ...    ادامه »
 مدیریّت بحران
خونسرد باشیم تا بفهمیم در حین وقوع حادثه چه می کنیم.    ادامه »
نسخه ای اسرار آمیز برای همه
پیامبر (صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرمودند: «روغن زیتون بخورید و آن را به بدنتان بمالید زیرا که آن درخت مبارکی است».    ادامه »
شربتی بی ملال
شربت کهن، شربتی مقوّی با خواصّ درمانی  منحصر به فرد که بنا به گفته ی امام رضا (علیه السّلام) کسی که آن را بعد از هر وعده ی غذایی بنوشد، انشاءالله از بسیاری از بیماریها مثل نقرس، بیماریهای کبد ، معده، روده و... در امان خواهد بود و قوای دماغی یا همان مغز و اعصاب به خوبی تقویت خواهد شد بعد از خوردن آن هیچ ملال و ناراحتی به وجود نخواهد آمد.    ادامه »
صفحه 80 از 80ابتدا   قبلی   71  72  73  74  75  76  77  78  79  [80]  بعدی   انتها