دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
جمعه, 01 شهریور,1398
گل از برای که می شکفد
زینب مولودی غنچه‌ای کوچک در گوشه‌ای از باغچه؛  شاید او نداند ولی همه می‌دانند که گل‌ها همه با هم برابر نیستند. بعضی گل‌ها به گل فروشی‌ها می‌روند، به دست تازه دامادی خریده می‌شوند و به دست عروسی می‌رسند که در تمام مجلس آن را می‌گرداند و تا سال‌ها آن را برای خود نگه‌می‌دارد، خشک می‌کند و خانه‌اش را با آن زینت می‌بخشد. این البته اوج زندگی یک گل نیست. بعضی گل‌ها حتی به تلویزیون می‌روند؛ بعضی به دست وزیر...    ادامه »
خاطراتی از آن سوی مرزها
نماز خواندی؟ از پدرم پرسیده بودم: «چرا نماز؟» گفتند: «نماز، کلید بهشت است». آن وقت 14 ساله بودم و به مذهب اهل تسنّن. امّا  نماز را از پدرم که شیعه شده بودند یاد گرفته بودم. نماز ظهر و عصر را پشت سرهم می‌خواندم چرا که روایت از پیامبر اکرم(ص) برایم خواندند. یک روز ساعت 2 شده بود و من از موبایل جدا نمی‌شدم. آن قدر مشغول شده بودم که وقتی از اتاق بیرون آمدم  با پدرم برخورد کردم امّا نگاه من فقط به گوشی‌ام بود. پدرم از من پرسیدند: «نماز خواندی؟&...    ادامه »
روباه و زاغ
زینب مولودی روباهی به زاغ‌زار روان شد همی. زاغ‌ها چون بدیدندش بترسیدند و بر درختان شدند. روباه ایشان را گفت نترسید که از بهر خوردن نیامده‌ام. گفتندش: پس آمدنت را سبب چه باشد؟ گفت: آمده‌ام تا آوازتان بیاموزم و شما را مدرکی عطا کنم که زین پس از حیله‌ی روبهان در امان باشید و نیز در کتب بنویسند، زاغ چون خواست آوازش آشکار کند بی‌آن‌که منقار بگشاید مدرک آواز‌خوانی خویش ارائه نمود و پنیر خویش ببرد. زاغ‌ها چون این رأی خردمندانه بدیدند، زاغ بچگان به روباه س...    ادامه »
 "خدیوهشتم"
 "خدیوهشتم"     زچه شادمانم امشب؟ زچه نغمه خوانم امشب؟ زچه رنگ غم زدوده ز دل و ز جانم امشب؟   زچه مرغ خسته دل به طرب بدیهه خوان شد؟ زچه جان پرملالم به نشاط میهمان شد؟   زچه شاخه گل فشاند؟ زچه جو ترانه خواند؟ زچه باد، پای کوبان،  همه جا خبر رساند؟   زچه می‌دمد بنفشه به کنار بوستان‌ها؟ زچه عندلیب خواند سرشاخه داستان‌ها؟   زچه می‌رسد به گوشم نغمات آسمانی؟ به مشامم از چه آید نفحات لا مکانی؟   ز چه شد فضا معطر زشمیم...    ادامه »
احکامی از نفقه زنان
احکامی از نفقه زنان/تنظیم: رحیم زاده سؤال: نفقه چیست و نفقه‌ی زن شامل چه چیزهایی می‌شود؟ نفقه عبارت است از هزینه‌ی زندگی زن و نزدیکان (مانند فرزندان، نوه‌ها، پدر و مادر و اجداد) نفقه‌ی زن- که تأمین آن بر عهده‌ی شوهر است، عبارت از تهیه‌ی غذا، پوشاک، وسایل زندگی، هزینه‌ی معالجه و درمان و مسکن (در حد متعارف و مناسب با شأن زن) (امام، تحریر الوسیله، ج2، النفقات، م8؛ صافی گلپایگانی، هدایة العباد، ج2، النفقات، م8؛ سیستانی، منهاج الصالحین، ج3، م420؛ مکارم، توضیح...    ادامه »
دانشگاه معارف الهی(شرحی بر زیارت آل یاسین)
دانشگاه معارف الهی(شرحی بر زیارت آل یاسین) / استاد رثایی *«اَلسَّلامُ عَلَیْکَ حینَ تَقُوم، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ حینَ تَقْعُد» «سلام بر تو آن‌گاه که به پا می‌خیزی، درود بر تو آن هنگام که می‌نشینی» قیام و قعود، در این جمله از زیارت می‌تواند به دو معنا باشد: 1. معنای ظاهری که ابتدا به نظر می‌آید، ایستادن و نشستن، زیرا انسان می‌خواهد عرض ادب و محبّت خود را در همه‌ی حالات به کسی که محبوب و مورد علاقه است اظهار دارد. 2. معنای کنای...    ادامه »
نقش یهود در اقتصاد جهانی
دلیل حرص یهود بر جمع آوری مال به طرز عقیده‌ی آن‌ها که خود را ملّت برگزیده‌ی خدا! می‌پندارند، ارتباط دارد. زیرا آنان می‌خواهند بر جهان استیلا یابند.    ادامه »
جهاد النکاح
جوهرة الجزایری   علی برکة الله نبدأ و باسمه نستهل لکلّ أمر و الحمد لله و الصلاة و السلام علی سیدنا و نبینا خیر الأنام و بدر التمام، خاتم النبیین محمد المصطفی و علی اهل بیته الطیبین الطاهرین و أصحابه المنتجبین و من تبعهم بإحسان إلی یوم الدین. یقول الله تبارك و تعالی فی محکم کتابه: «وَ مِنْ‏ آياتِهِ‏ أَنْ‏ خَلَقَ‏ لَكُمْ‏ مِنْ‏ أَنْفُسِكُمْ‏ أَزْواجاً لِتَسْكُنُوا إِلَيْها وَ جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ فِي ذلِكَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكّ...    ادامه »
مروری بر مناجات قانعین حضرت زهرا(س)
مروری بر مناجات قانعین حضرت زهرا(س)/فاطمه زهرا الحداد  شخصیت والای حضرت زهرا(س) بهترین الگو و اسوه برای تمام افراد به حساب می‌آید. شناسایی زوایا و مؤلفه‌های وجودی این بانوی عرشی می‌تواند چراغ روشنی برای جویندگان کمال و سعادت باشند. در این نوشتار سعی داریم به یکی از زیباترین شاخصه‌های اخلاقی این بانوی بافضیلت در یکی از مناجات‌هایشان اشاره کنیم؛ این مناجات در کتاب بحارالانوار علامه مجلسی ذکر شده است: «عَنْ مَوْلَاتِنَا فَاطِمَةَ الزَّهْرَاءِ صَلَوَاتُ اللَّهِ...    ادامه »
انتشار سي وسومين شماره دو فصلنامه بين المللي فرهنگي هنري شميم نرجس
سي و سومين شماره دوفصلنامه‌ي بين المللي فرهنگي، هنري شميم نرجس در پائیز و زمستان 1395 منتشر شد. اين فصلنامه به صاحب امتيازي مكتب نرجس (عليها السلام) مشهد با گرايش ديني- مذهبي و گستره توزيع بين المللي در 80  صفحه منتشر گرديد. شايان ذكر است برخي از عناوين مقالات اين شماره عبارتند از: یاد خدا؛ پرورش و آموزش، راه روشن هدایت، بانویی در مسیر نور، به تماشای حریم همایونی، روش بانو امین و استاد همایونی در برابر موج تجددخواهی، زن در بستر غایت خلقت، گذری بر کتاب زن مظهر خلاقی...    ادامه »
صفحه 8 از 80ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها