دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
جمعه, 01 شهریور,1398
سیری در اصول کلّی حاکم بر تربیت جنسی از دیدگاه اسلام
در نظام تربیتی اسلام تأکید شده که کودک از آغاز بر اساس حیا و عفّت پرورش یابد و حتّی نسبت به نگاه به اندام کودک ممیّز و نگاه کودک ممیّز به دیگران محدودیت‌هایی در نظر گرفته شده است.    ادامه »
معنای خشونت در سند 2030
 بیش از نیمی از آیات مدنی قرآن از جهاد فی‌سبیل‌الله سخن می‌گوید و حذف این مفاهیم به معنای حذف دین از عرصه‌ی آموزش‌های دولتی و نوعی کمک به تشکیل جامعه‌ی سکولاریستی مورد نظر غرب است.    ادامه »
 شکست آندلس تکرار نخواهد شد!
 شکست آندلس تکرار نخواهد شد! / زنداقطاعی ضرورت تحصیل علم و پیشرفت، امروز بر همگان روشن است و کسی در انکارش سخنی ندارد، سال‌هاست که این بساط در هر گوشه از جهان درخششی می‌گیرد و همه طالب آنند شاید با خود بگوییم علم چه خوب است و همه علم را دوست دارند چون سبب پیشرفت است، زندگی را راحت کرده است، ارتباطات را نزدیک گردانیده، مقام صاحب علم بالاست و... . پس جهانی در غوغای کسب علم و فهمیدن هستند. اما این دانش و ترقی جهت می‌خواهد که با چند مقدمه مشخّص می‌شود:   1. علم، ...    ادامه »
 نقدی کلّی بر سند آموزش2030
نقدی کلّی بر سند آموزش2030/ صغری حکیمی در سپتامبر 2015 (شهریور 94) «اهداف دستور کار مبانی توسعه‌ی پایدار 2030» که 17 هدف اصلی و 169 هدف فرعی در آن ذکر شده جهت اقدام عملی همه‌ی کشورها برای تحقّق حکومت یکپارچه‌ی جهانی، در سازمان ملل ارائه شد که ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست حضور داشته‌اند. مطابق مدارک و در تصویب نامه‌ی شماره‌ی 76403/52913 هیأت دولت جمهوری اسلامی ایران به تاریخ 25/6/1395 آمده است که یکی از تعهّدات جمهوری اسلامی در صح...    ادامه »
مبانی سند آموزش 2030

در نگرش اسلامی، ضمن احترام به حقوق فردی و حفظ منافع افراد و موظّف کردن حکومت‌ها به رعایت آزادی‌های فردی، افراد را جزئی اساسی از جامعه به‌شمار می‌آورد و هدف از قانون را حفظ منافع جامعه می‌داند.

   ادامه »
آموزش با درون مایه دینی
در کنار ارتقای سطح دانش و علم متربّی در رشته‌ها و زمینه‌های مختلف، باید رشد دینی و مذهبی را در اولویت قرار داد.    ادامه »
برگزیده‌ای از دیدگاه علما در بررسی سند 2030
برگزیده‌ای از دیدگاه علما در بررسی سند 2030 آیت الله مکارم شیرازی: اين سند همان‌طور كه از مقدّمه‌اش پيداست در واقع يك عهدنامه است براى برنامه‌هاى آموزشى و اقتصادى و اجتماعى و غير آن، در پانزده سال در جهان. يعنى عدّه‌اى نشسته‌اند براى مردم دنيا تصميم گرفته‌اند كه فرهنگ سكولار غرب را در همه جا پياده كنند و به گفته‌ی خودشان، هدفشان دگرگون ساختن جهان ماست... . در اين سند درباره‌ی كمك به كودكان و پايان دادن به فقر در همه‌ی اشكال آن و در همه جا ت...    ادامه »
ردّپایی از سند 2030 در کتب درسی
ردّپایی از سند 2030 در کتب درسی  ایده‌ی آموزش جهانی توسّط یونسکو و یونیسف به صورت معاهدات و اسناد بین المللی طراحی شده و به کشورهای جهان ارائه می‌گردد. این اندیشه در اواخر دهه‌ی 70 در کشور ما نیز شروع به گسترش یافت و هر زمان که عزم دولت‌ها بر گرایش به این ایده قوت گرفت به خصوص در سالیان اخیر به سمت تغییر مرزهای اعتقادی و ارزشی و ملی به نفع جهانی سازی سکولار و غیر دینی در کتب درسی از مقطع ابتدایی تا آخر متوسطه نیز با اهداف خُرد و عملیاتی ذیل دیده شده است: 1.  ...    ادامه »
کتاب را دوست بداریم
کتاب را دوست بداریم/عاطفه زینلی نیا متأسّفانه امروزه ایرانیان جزء کم نصیب‌ترین ملّت‌ها از معارف کتابی و مکتوب هستند. در بین مردم ما، کتابخوانی یک رویه‌ی معمول نیست و آنان که بخشی از زندگی روزمره‌ی خود را به کتاب اختصاص می‌دهند، در اقلیت هستند. کتاب می‌تواند در همه‌ی دوران‌ها نقش برجسته و عمده‌ای را در پیدایش، تکمیل و تصحیح آگاهی‌های انسان درباره‌ی مسائل گوناگون داخلی و خارجی ایفا کند. «روح کتابخوانی در مردم»، «انس با معلوم...    ادامه »
گذری در بوستان کتاب
معرفی کتابخانه مدرسه علميه نرجس(س)/ عاطفه زینلی نیا   كتابخانه مدرسه علميه نرجس(س) در راستاي ترويج انديشه ديني و تحقق يافتن اهداف مدرسه به صورت اختصاصي در زمينه‌ی علوم اسلامي شكل گرفت و به طور رسمي از سال 1347 در اتاقي به مساحت 30 متر مربع با 800 عنوان كتاب از كتاب‌هاي شخصي استاد طاهايي (ره) فعاليت خود را آغاز نمود. بعد از احداث ساختمان جديد مدرسه و افتتاح آن، كتابخانه به مكان فعلي در ساختمان اصلي منتقل شده و هم اكنون سالني به مساحت 200 متر مربع به آن اختصاص يافته است كه قف...    ادامه »
صفحه 7 از 80ابتدا   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   انتها