دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
پنجشنبه, 24 آبان,1397
کنجد گوشت گیاهی
کنجد گیاهی است یک‌ساله از رده‌ی دو لپه‌ای‌های پیوسته که سر دسته‌ی تیره‌ی کنجدهاست و ارتفاعش بالغ بر یک متر می‌باشد. دانه‌های آن به رنگ‌های سفید، سیاه، حنایی و قهوه‌ای است. روغن دانه‌های سفید مرغوب‌تر از سایر رنگ‌ها بوده ولی میزان آن نسبت به دانه‌های سیاه کمتر است. کنجد از جمله گیاهانی است که هم برگ و هم دانه‌ی آن مورد مصرف می‌باشد. هندی‌ها بیش از سایر اقوام برای این گیاه خاصیت و اثرات معجزه‌آسا قائلند و آن...    ادامه »
کیک کنجد
مقدسه زند مواد لازم: آرد                  یک و یک چهارم پیمانه شکر              یک پیمانه تخم مرغ         3 عدد ارده               نصف پیمانه شیر              نصف پیمانه کنجد             نصف پیمانه روغن مایع      نصف پیمان...    ادامه »
شیرینی گردویی
حمیده سالارزاده مواد لازم: مواد خمیر: آرد سفید قنادی    ۳ لیوان تخم مرغ               ۳ عدد روغن جامد            نصف لیوان بکینگ پودر            یک قاشق سرخالی مواد داخل شیرینی گردویی: گردو                     نصف لیوان پودر نارگیل   &n...    ادامه »
تأثیر نظارت الهی در اصلاح عمل
گروه تنظیم آثار استاد طاهایی انسان‌ها در زندگی به طور مداوم در سعی و تلاشند. مؤمنان پاداش تلاش خویش را در دنیا و آخرت انتظار دارند و افراد غیرمؤمن تلاششان برای به دست آوردن دنیاست. خداوند در قرآن کریم برای اصلاح یک عمل و مفید بودن آن در دنیا و آخرت از بیان‌های گوناگونی استفاده می‌کند. گاه از عمل صالح سخن می‌گوید و گاه از عدم سمعه و ریا در اعمال و زمانی قانون نظارت الهی بر اعمال را با تعابیری همچون سمیع، بصیر، رقیب، شهید و... بیان می‌کند. از جمله در سوره‌ی یونس آیه&...    ادامه »
تقوا، حصن حصین پاکی
در جامعه‌ای که گناه و معصیت شیوع پیداکرده باشد، روح انسانِ با تقوا از مواجهه با گناه، واهمه‌ای ندارد؛ چون به‌وسیله‌ی تقوا واکسینه شده است و گناه در روح او اثر نمی‌گذارد و از او دور می‌شود؛ و حتّی اگر آلوده به گناه گردد به سبب تقوا می‌تواند خود را از گناه برهاند و با داروی شفابخش تقوا اثر وضعی گناهان را هم می‌تواند از بین ببرد.    ادامه »
خیرخواهی و خیراندیشی
انسان کمال‌طلب همواره در تلاش است تا از هر چیزی و هرکسی پند بگیرد و از آن در راه کمال خویش بهره جوید. او پیوسته طالب اندرز دیگران است.    ادامه »
حضور کودکان در مسجد
پدر و مادری که به مسجد می‌روند و فرزندان خویش را از همان دوران کودکی در مجالس و محافل مذهبی همراهی می‌کنند، سبب تقویت احساس پرورش مذهبی در آینده‌سازان جامعه می‌شوند.    ادامه »
ویژگی‌های بنیانی مبلّغان و فعّالان فرهنگی موفّق
محمّدکریمی درچه     مقدّمه  موفّقیت فعّالان و مبلّغان دین به عوامل متعدّدی بستگی دارد؛ یکی از این عوامل، دارا بودن صفات و ویژگی‌های اعتقادی، اخلاقی و عملی است. به طوری که اگر مبلّغان دین منبع و منشأ فضایل اخلاقی و کوه استوار اعتقادی در برابر هجمه‌های اعتقادی باشند، حقّاً و انصافاً می‌توانند کارآمد‌ترین و قوی‌ترین کانون در تربیت جوانان و رشد فضایل اخلاقی در آنان قرار باشند . منظور از مبلّغان و فعّالان عرصه‌ی دین همه‌ی کسانی هستند که برای تبل...    ادامه »
طبیعت امانت خداست
سمیّه جوادی  1.  وظیفه‌‌ی خلیفه‌ی خدا در آبادانی زمین «وَإِلَى ثَمُودَ أَخَاهُمْ صَالِحًا قَالَ يَا قَوْمِ اعْبُدُواْ اللّهَ مَا لَكُم مِّنْ إِلَهٍ غَيْرُهُ هُوَ أَنشَأَكُم مِّنَ الأَرْضِ وَاسْتَعْمَرَكُمْ فِيهَا فَاسْتَغْفِرُوهُ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَيْهِ إِنَّ رَبِّي قَرِيبٌ مُّجِيبٌ» (هود/61)؛ «او شما را برای عمارت و آباد ساختن زمین بر‌گماشت. پس شما از خدای خود آمرزش بخواهید و به درگاه او پناه ببرید و از لغزش و گناهان توبه کنید که البته خدا ...    ادامه »
مصرف كالاي ملّي
باید بدانیم بسیاری از کالاهای وارداتی بر مبنای نیاز جامعهی ایران طرّاحی و تولید نشده‌اند، بلکه هدف از تولید چنین کالاهایی ایجاد «نیازهای کاذب» در مصرفکننده است. همین نیاز کاذب، بخش عمدهای از درآمد خانوادهی ایرانی را به خود اختصاص می ‏دهد.    ادامه »
صفحه 7 از 70ابتدا   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   انتها