دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
ﺳﻪشنبه, 06 فروردین,1398
سفر به گایا
بازگشت به گایا؛ ترویج اندیشه ی صهیونیستی و فراماسونی نقد و بررسي انيميشن بازگشت به گايا و چند اثر دیگر سعيده عرفاني شانه ساز، دانشجوي انيميشن    با توجه به تأثير انكار ناپذير رسانه بر رشد ذهنيت كودكان، نوجوانان و جوانان، سعی بر این داریم که با نقد و بررسی انیمیشن بازگشت به گایا در چهار فصل به شرح زیر: 1ـ تأثیر فیلم بر روان کودک؛ 2ـ جایگاه یهود در عرصه ی فیلم سازی؛ 3ـ شیطان پرستی از منظر یهود و جایگاه آن در عرصه ی فیلم سازی؛ 4ـ آزادی از منظر یهود و چگونگی به تصویر کشیدن آن در عرص...    ادامه »
نقش مدیریت زمان در ماه مبارک رمضان
مریم احیایی  «إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِي خُسْرٍ»1 یکی از موضوعاتی که دغدغه همیشگی بشر است مبحث زمان و گذر آن می باشد اگر بخواهیم به سابقه بحث مدیریت زمان در اسلام بپردازیم خیلی زود به یاد حدیث امیرمؤمنان علی (علیه السلام) می افتیم که می فرماید: «مؤمن باید شبانه روز خود را به سه قسمت تقسیم نماید، زمانی برای نیایش و عبادت پروردگار، زمانی برای اشتغال و فعالیت و تأمین زندگی و زمانی برای استراحت و واداشتن نفس به لذات حلال و زیبایی های مطلوب و معتدل و مشروع».2 از آن جا که ...    ادامه »
احکام روزه
  نویسنده: خانم ترک/ تنظیم: مریم صدیقی             گرفتن روزه ی قضا و نذر با تیمم در ضیق وقت سؤال: اگر شخصی در ضیق وقت تیمم بدل از غسل نماید، آیا می تواند روزه ی قضا (موسع یا غیر موسع)، روزه ی نذر غیر معین یا روزه ی مستحب بگیرد؟ آیت الله خامنه ای، بهجت، سیستانی: بله می تواند. فاضل، مکارم: مانعی ندارد ولی در قضای موسع احتیاط کند. (استفتائات موجود در واحد پاسخ به سؤالات جامعه الزهرا) آیت الله شبیری زنجانی: می تواند روزه ی قضایی را که وقت آن تنگ ب...    ادامه »
دعوت نامه ی ماه رمضان
ممکن است مرجعی در تعیین ثبوت هلال، اختلاف افق را قبول نداشته باشد و مرجع دیگری آن را قبول داشته باشد یا مرجعی تنها رؤیت با چشم غیر مسلح را ملاک بداند، اما مرجع دیگری تعیین به حلول ماه از هر طریقی و لو به چشم مسلح را کافی بداند.    ادامه »
الگوی اسلامی ورزش بانوان
حضور بانوان در ورزش های عمومی مثل پیاده روی که چندان جلب توجه نمی کند، باید مشروط به پوششی باشد که فقهاء در برابر نامحرم بیان کرده اند.    ادامه »
هدایت جهانی با وحی قرآنی
وحی و تنظیم رابطه انسان با اجتماع شهلا نوری/تلخیص: مریم احیایی از دیدگاه اسلام زندگی انسان ها چنان درهم گره خورده که همگی مانند سرنشینان یک کشتی به شمار می روند که به سوی یک مقصد در حرکتند و سرنوشت یگانه پیدا می کنند.1 قرآن می فرماید: «وَاتَّقُواْ فِتْنَةً لاَّ تُصِيبَنَّ ...»2؛ «از فتنه ای که تنها به ستمکاران شما نمی رسد بترسید و بدانید که خدا سخت کیفر است». به همین جهت در قیامت علاوه بر «برنامه ی اعمال فردی»، «محاسبه ی جمعی» نیز می شود «ك...    ادامه »
الفرقان الحق، قرآن مدرن صهیونیسم
خشونت سازان كتاب الهي را هدف گرفته اند/سيد محمدرضا واحدي اسلام ستيزي - يا بگوييد دين ستيزي - تاريخي به درازاي خود اسلام و دين دارد. شيوه هاي گوناگون اين اسلام ستيزي، هم نشان دهنده آمادگي بدخواهان اديان الهي براي ايجاد و دامن زدن به امواج نفرت و خشونت است و هم بيانگر رنگارنگي و تنوع اين شيوه ها. از سوي ديگر اين دين ستيزي ها هم به معناي مبارزه با باورهاي پذيرفته ديني است و هم به معناي تخريب و جريحه داركردن احساسات و عواطف مسلمانان و دينداراني كه درهرحال بخش بسيار قابل توجهي از شهروندان جامعه جهان...    ادامه »
امام سجاد (علیه السلام) و اندیشه ی تشکیل حکومت اسلامی
نگاهی به شیوه مبارزاتی امام سجاد (ع)/ استاد طیبه رثایی در ماه شعبان، خداوند، تبارك و تعالي، ستاره هاي درخشاني را از آسمان ولايت و امامت به جهانيان عنايت فرموده که فرزند پاك و والاي رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) حضرت علي بن الحسين (علیه السلام) امام چهارم شيعيان از جمله ی آنان می باشد. اسم مبارك آن بزرگوار علي (علیه السلام) و مشهورترين القاب آن حضرت زين العابدين و سجاد است و معروف ترين كنيه ی او ابامحمد و ابوالحسن. ایشان در روز پنج شنبه پنجم شعبان نيمه ی اول ماه جمادي الاول يا جمادي الاخ...    ادامه »
قرآن مصور آمریکایی
تصویرگری آیات الهی متناسب با ذائقه ی آمریکایی  این قرآن که در واقع ترجمه ی انگلیسی قرآن مسلمانان است، توسط «ساندو بیرک» به صورت دست نویس نگاشته شده و هر صفحه ی آن با جوهر و گواش منقوش به تصاویری از زندگی در قرن بیست و یکم شده است.  مشخصات ظاهری کتاب این کتاب نزدیک به ۳۰۰ صفحه دارد و بیرک آن را در طول ۵ سال نوشته، طراحی کرده و مزین به تذهیبش نموده است. بیرک که مدتی را در کشورهای اسلامی به تحقیق و یادگیری تذهیب و نقوش اسلامی و ایرانی سپری کرده است، در طراحی این کتاب، سعی ک...    ادامه »
سینما و رسانه در نگاه فرهیختگان
مصاحبه آقای علم الهدی امام جمعه ی محترم مردم مشهد مصاحبه گر: اکرم نصیری آیت الله سید احمد علم الهدی فرزند مرحوم آیت الله حاج سید علی علم الهدی (آل شهید) از نسل مرحوم سید مهدی شهید می باشند. تحصیلات حوزوی را در سال 1388 در حوزه مشهد در محضراساتیدی چون مرحوم ادیب نیشابوری آیات بزرگوار حاج سید احمد مدرس یزدی، مرحوم حاج شیخ مرتضی شاهرودی، مشکینی و مرحوم فیض گنابادی، مرحوم آیت الله العظمی میلانی (ره)، حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ حسین وحیدی خراسانی و حضرت آیت الله العظمی حاج آقای فلسفی و استاد مرحو...    ادامه »
صفحه 69 از 80ابتدا   قبلی   64  65  66  67  68  [69]  70  71  72  73  بعدی   انتها