دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
پنجشنبه, 27 دی,1397
نقش یهود در اقتصاد جهانی
دلیل حرص یهود بر جمع آوری مال به طرز عقیده‌ی آن‌ها که خود را ملّت برگزیده‌ی خدا! می‌پندارند، ارتباط دارد. زیرا آنان می‌خواهند بر جهان استیلا یابند.    ادامه »
جهاد النکاح
جوهرة الجزایری   علی برکة الله نبدأ و باسمه نستهل لکلّ أمر و الحمد لله و الصلاة و السلام علی سیدنا و نبینا خیر الأنام و بدر التمام، خاتم النبیین محمد المصطفی و علی اهل بیته الطیبین الطاهرین و أصحابه المنتجبین و من تبعهم بإحسان إلی یوم الدین. یقول الله تبارك و تعالی فی محکم کتابه: «وَ مِنْ‏ آياتِهِ‏ أَنْ‏ خَلَقَ‏ لَكُمْ‏ مِنْ‏ أَنْفُسِكُمْ‏ أَزْواجاً لِتَسْكُنُوا إِلَيْها وَ جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ فِي ذلِكَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكّ...    ادامه »
مروری بر مناجات قانعین حضرت زهرا(س)
مروری بر مناجات قانعین حضرت زهرا(س)/فاطمه زهرا الحداد  شخصیت والای حضرت زهرا(س) بهترین الگو و اسوه برای تمام افراد به حساب می‌آید. شناسایی زوایا و مؤلفه‌های وجودی این بانوی عرشی می‌تواند چراغ روشنی برای جویندگان کمال و سعادت باشند. در این نوشتار سعی داریم به یکی از زیباترین شاخصه‌های اخلاقی این بانوی بافضیلت در یکی از مناجات‌هایشان اشاره کنیم؛ این مناجات در کتاب بحارالانوار علامه مجلسی ذکر شده است: «عَنْ مَوْلَاتِنَا فَاطِمَةَ الزَّهْرَاءِ صَلَوَاتُ اللَّهِ...    ادامه »
انتشار سي وسومين شماره دو فصلنامه بين المللي فرهنگي هنري شميم نرجس
سي و سومين شماره دوفصلنامه‌ي بين المللي فرهنگي، هنري شميم نرجس در پائیز و زمستان 1395 منتشر شد. اين فصلنامه به صاحب امتيازي مكتب نرجس (عليها السلام) مشهد با گرايش ديني- مذهبي و گستره توزيع بين المللي در 80  صفحه منتشر گرديد. شايان ذكر است برخي از عناوين مقالات اين شماره عبارتند از: یاد خدا؛ پرورش و آموزش، راه روشن هدایت، بانویی در مسیر نور، به تماشای حریم همایونی، روش بانو امین و استاد همایونی در برابر موج تجددخواهی، زن در بستر غایت خلقت، گذری بر کتاب زن مظهر خلاقی...    ادامه »
یاد خدا؛ پرورش و آموزش
معمولاً برای معالجه‌ی امراض باید قبلاً علّت مرض را بشناسیم تا بتوانیم برای رفع آن اقدام کنیم.    ادامه »
راه روشن هدایت
خداوند انسان ها را با فطرت الهی آفریده و به او عقل داده ولی بدون شک پیمودن این راه، تنها به کمک عقل و فطرت امکان پذیر نیست، در این مسیر هم دعوت کننده‌ی الهی لازم است و هم دلیل و راهنما و استاد و مربی.    ادامه »
انگیزه‌ حجاب را در دختران

هر چه بیشتر به شاخ و برگ گل نظاره می‌کرد، بیشتر محو زیبایی‌اش می‌شد.     دستش را دراز کرد تا در اختیار بگیرد...   ولی خارها مزه‌ی درد را به او چشاندند تا دریابد    اگر حفاظی برای گل نبود، چنین با طراوت و زیبا نمی‌ماند.

   ادامه »
ذوق دخترانه

پرداختن به هنرهای دستی در منزل به دلیل منطبق بودن با روحیات زنانه و برخورداری از محیطی امن در کنار خانواده و از سویی داشتن ساعت کاری آزاد و متناسب با اوقات فراغت بهترین کار و سرگرمی مفرّح و هدفمند برای زنان به شمار می‌آید.

   ادامه »
سیره‌ تربیتی امام موسی کاظم(ع)

امام موسی کاظم(ع) فرزندان را به طور جدّی به تحصیل علم و تفقّه در دین دستور می‌دادند و آنان را از آموزش برخی از علوم که در پیشبرد زندگی آنان بی‌فایده است، برحذر می‌داشتند.

   ادامه »
صحنه پردازی شیطان
شيطان دشمني است کاردان و آشنا با مهارت‌ها. شناختش از انسان، دقيق است و بر اين اساس راه‌هاي ورود به حريم دل انسان را شناسایی و پيش‌بيني کرده و متناسب با آن‌ها، وسوسه می‌کند.    ادامه »
صفحه 6 از 78ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   انتها