دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
پنجشنبه, 27 دی,1397
برگزیده‌ای از دیدگاه علما در بررسی سند 2030
برگزیده‌ای از دیدگاه علما در بررسی سند 2030 آیت الله مکارم شیرازی: اين سند همان‌طور كه از مقدّمه‌اش پيداست در واقع يك عهدنامه است براى برنامه‌هاى آموزشى و اقتصادى و اجتماعى و غير آن، در پانزده سال در جهان. يعنى عدّه‌اى نشسته‌اند براى مردم دنيا تصميم گرفته‌اند كه فرهنگ سكولار غرب را در همه جا پياده كنند و به گفته‌ی خودشان، هدفشان دگرگون ساختن جهان ماست... . در اين سند درباره‌ی كمك به كودكان و پايان دادن به فقر در همه‌ی اشكال آن و در همه جا ت...    ادامه »
ردّپایی از سند 2030 در کتب درسی
ردّپایی از سند 2030 در کتب درسی  ایده‌ی آموزش جهانی توسّط یونسکو و یونیسف به صورت معاهدات و اسناد بین المللی طراحی شده و به کشورهای جهان ارائه می‌گردد. این اندیشه در اواخر دهه‌ی 70 در کشور ما نیز شروع به گسترش یافت و هر زمان که عزم دولت‌ها بر گرایش به این ایده قوت گرفت به خصوص در سالیان اخیر به سمت تغییر مرزهای اعتقادی و ارزشی و ملی به نفع جهانی سازی سکولار و غیر دینی در کتب درسی از مقطع ابتدایی تا آخر متوسطه نیز با اهداف خُرد و عملیاتی ذیل دیده شده است: 1.  ...    ادامه »
کتاب را دوست بداریم
کتاب را دوست بداریم/عاطفه زینلی نیا متأسّفانه امروزه ایرانیان جزء کم نصیب‌ترین ملّت‌ها از معارف کتابی و مکتوب هستند. در بین مردم ما، کتابخوانی یک رویه‌ی معمول نیست و آنان که بخشی از زندگی روزمره‌ی خود را به کتاب اختصاص می‌دهند، در اقلیت هستند. کتاب می‌تواند در همه‌ی دوران‌ها نقش برجسته و عمده‌ای را در پیدایش، تکمیل و تصحیح آگاهی‌های انسان درباره‌ی مسائل گوناگون داخلی و خارجی ایفا کند. «روح کتابخوانی در مردم»، «انس با معلوم...    ادامه »
گذری در بوستان کتاب
معرفی کتابخانه مدرسه علميه نرجس(س)/ عاطفه زینلی نیا   كتابخانه مدرسه علميه نرجس(س) در راستاي ترويج انديشه ديني و تحقق يافتن اهداف مدرسه به صورت اختصاصي در زمينه‌ی علوم اسلامي شكل گرفت و به طور رسمي از سال 1347 در اتاقي به مساحت 30 متر مربع با 800 عنوان كتاب از كتاب‌هاي شخصي استاد طاهايي (ره) فعاليت خود را آغاز نمود. بعد از احداث ساختمان جديد مدرسه و افتتاح آن، كتابخانه به مكان فعلي در ساختمان اصلي منتقل شده و هم اكنون سالني به مساحت 200 متر مربع به آن اختصاص يافته است كه قف...    ادامه »
گل از برای که می شکفد
زینب مولودی غنچه‌ای کوچک در گوشه‌ای از باغچه؛  شاید او نداند ولی همه می‌دانند که گل‌ها همه با هم برابر نیستند. بعضی گل‌ها به گل فروشی‌ها می‌روند، به دست تازه دامادی خریده می‌شوند و به دست عروسی می‌رسند که در تمام مجلس آن را می‌گرداند و تا سال‌ها آن را برای خود نگه‌می‌دارد، خشک می‌کند و خانه‌اش را با آن زینت می‌بخشد. این البته اوج زندگی یک گل نیست. بعضی گل‌ها حتی به تلویزیون می‌روند؛ بعضی به دست وزیر...    ادامه »
خاطراتی از آن سوی مرزها
نماز خواندی؟ از پدرم پرسیده بودم: «چرا نماز؟» گفتند: «نماز، کلید بهشت است». آن وقت 14 ساله بودم و به مذهب اهل تسنّن. امّا  نماز را از پدرم که شیعه شده بودند یاد گرفته بودم. نماز ظهر و عصر را پشت سرهم می‌خواندم چرا که روایت از پیامبر اکرم(ص) برایم خواندند. یک روز ساعت 2 شده بود و من از موبایل جدا نمی‌شدم. آن قدر مشغول شده بودم که وقتی از اتاق بیرون آمدم  با پدرم برخورد کردم امّا نگاه من فقط به گوشی‌ام بود. پدرم از من پرسیدند: «نماز خواندی؟&...    ادامه »
روباه و زاغ
زینب مولودی روباهی به زاغ‌زار روان شد همی. زاغ‌ها چون بدیدندش بترسیدند و بر درختان شدند. روباه ایشان را گفت نترسید که از بهر خوردن نیامده‌ام. گفتندش: پس آمدنت را سبب چه باشد؟ گفت: آمده‌ام تا آوازتان بیاموزم و شما را مدرکی عطا کنم که زین پس از حیله‌ی روبهان در امان باشید و نیز در کتب بنویسند، زاغ چون خواست آوازش آشکار کند بی‌آن‌که منقار بگشاید مدرک آواز‌خوانی خویش ارائه نمود و پنیر خویش ببرد. زاغ‌ها چون این رأی خردمندانه بدیدند، زاغ بچگان به روباه س...    ادامه »
 "خدیوهشتم"
 "خدیوهشتم"     زچه شادمانم امشب؟ زچه نغمه خوانم امشب؟ زچه رنگ غم زدوده ز دل و ز جانم امشب؟   زچه مرغ خسته دل به طرب بدیهه خوان شد؟ زچه جان پرملالم به نشاط میهمان شد؟   زچه شاخه گل فشاند؟ زچه جو ترانه خواند؟ زچه باد، پای کوبان،  همه جا خبر رساند؟   زچه می‌دمد بنفشه به کنار بوستان‌ها؟ زچه عندلیب خواند سرشاخه داستان‌ها؟   زچه می‌رسد به گوشم نغمات آسمانی؟ به مشامم از چه آید نفحات لا مکانی؟   ز چه شد فضا معطر زشمیم...    ادامه »
احکامی از نفقه زنان
احکامی از نفقه زنان/تنظیم: رحیم زاده سؤال: نفقه چیست و نفقه‌ی زن شامل چه چیزهایی می‌شود؟ نفقه عبارت است از هزینه‌ی زندگی زن و نزدیکان (مانند فرزندان، نوه‌ها، پدر و مادر و اجداد) نفقه‌ی زن- که تأمین آن بر عهده‌ی شوهر است، عبارت از تهیه‌ی غذا، پوشاک، وسایل زندگی، هزینه‌ی معالجه و درمان و مسکن (در حد متعارف و مناسب با شأن زن) (امام، تحریر الوسیله، ج2، النفقات، م8؛ صافی گلپایگانی، هدایة العباد، ج2، النفقات، م8؛ سیستانی، منهاج الصالحین، ج3، م420؛ مکارم، توضیح...    ادامه »
دانشگاه معارف الهی(شرحی بر زیارت آل یاسین)
دانشگاه معارف الهی(شرحی بر زیارت آل یاسین) / استاد رثایی *«اَلسَّلامُ عَلَیْکَ حینَ تَقُوم، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ حینَ تَقْعُد» «سلام بر تو آن‌گاه که به پا می‌خیزی، درود بر تو آن هنگام که می‌نشینی» قیام و قعود، در این جمله از زیارت می‌تواند به دو معنا باشد: 1. معنای ظاهری که ابتدا به نظر می‌آید، ایستادن و نشستن، زیرا انسان می‌خواهد عرض ادب و محبّت خود را در همه‌ی حالات به کسی که محبوب و مورد علاقه است اظهار دارد. 2. معنای کنای...    ادامه »
صفحه 5 از 78ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   انتها