دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
جمعه, 01 شهریور,1398
دنیا؛ خانه‌ای بی مقدار
 اگر کسی دنیا و استفاده از نعمت‌های مادّی آن را هدف قرار دهد و رسیدن به آمال و آرزوهای مادّی دنیوی را سعادت و خوشبختی بداند و همّت خود را معطوف زندگی دنیا نماید نه به خواسته‌اش خواهد رسید و راضی از دنیا خواهد شد و نه هدف خلقت که سعادت ابدی است نصیبش خواهد گردید.    ادامه »
خانواده در بستر معروف‌ها و منکرها
میان زن و شوهر  همدلی و همکاری باشد یعنی یکدیگر را در راه خدا حفظ و تواصی به حق کنند.    ادامه »
آموزش خوبی و شناساندن بدی به کودکان
هانیه درجاتیانی کودک به دنیا می­آید در حالی که از تمام آگاهی­ها و اطّلاعات مربوط به این جهان و جهان بعدی عاری است. والدین و مربّیان از روحیه­ی غالب کودک، یعنی بازی می­توانند به عنوان یکی از مهم­ترین ابزار تربیت وی استفاده کنند. چرا که بازی روش مناسبی است که می‏توان با آن واجبات، مستحبّات، محرّمات و مکروهات را به کودک آموزش داد. در ادامه طریقه‌ی آموزش و امر به معروف و نهی از منکر برای کودکان در قالب بازی و مثال تدوین شده است که قبل از آن ذکر نکاتی ضروری است: - در هنگام این بازی‏ه...    ادامه »
تربیت عاطفی و عقلانی دختران با عملکرد خوب والدین
خوش‌خلقي و مهرباني با همسر يكي از نمودهاي برجسته‌‌ی معاشرت پسنديده است که هر يك از همسران بايد به آن آراسته باشند.    ادامه »
همگی مسئولیم!
سخنی از مقام معظّم رهبری داریم که مسأله‌ی امر به معروف و نهی از منکر مثل نماز، یاد گرفتنی است باید بروید یاد بگیرید. اوّلین کانون یادگیری کجاست؟ خانواده است.    ادامه »
چه کنیم که امر به خوبی و نهی از بدی...
چه کنیم که امر به خوبی و نهی از بدی مؤثّر باشد؟/ مشاوره‌ای صمیمانه با سرکار خانم حبیبی  1.  به نظر شما رفتار خوب چگونه ایجاد می شود؟ معرفت بخشی و هدایت بشر به سمت رفتارهای عقلانی وظیفه‌ی همه‌ی ماست؛ چه نسبت به خودمان و خانواده‌مان و چه در اجتماعی که داریم زندگی می‌کنیم. همان معرفت باعث خیرات می‌شود و  جهل است که باعث شر می‌شود. انسان‌ها با وجود این که همگی از نعمت عقل برخوردارند، متأسّفانه عقل را آن طوری که لازم و بایسته است پرورش نداده و ...    ادامه »
نیم‌نگاهی به مسأله‌ی عفاف و حجاب با تأمّلی در پدیده‌ی بی‌حجابی
مریم پورحسینی  قال الله تبارک و تعالی: «يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِأَزْوَاجِكَ وَ بَنَاتِكَ وَ نِسَاءِ الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِنْ جَلَابِيبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَنْ يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ» (احزاب/59)؛ اي پيامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو جلباب‌های (روسري‌هاي بلند) خود را بر خويش فرو افكنند، اين كار براي اين‌كه (از كنيزان و آلودگان) شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند، بهتر است. و قال الله تبارک و تعالی: «وَقُلْ لِلْمُؤْ...    ادامه »
رهنوردان را سبکباری بُوَد
فاطمه اکبری سلامش کردم. جواب سردی داد و بدون این که به من نگاه کند رفت روی تختش دراز کشید و با گوشی جدیدش سرگرم شد. گفتم: حالت خوبه؟ سرش را کمی به جلو خم کرد و صدای خفه‌ای از ته حنجره‌اش بیرون داد. با این برخوردها دیگر ایستادن و صحبت کردن با او معنی ندارد. رفتم به آشپزخانه و دیگ را بار گذاشتم. آب به جوش آمد. به صدای قل قل آن گوش دادم. برنج‌های خیس شده را در آب جوش ریختم. صدای زنگ در دوباره بلند شد. چهره‌ی دخترم بود. دکمه‌ی آیفون را زدم تا در باز شود. منتظرش نماندم و به ...    ادامه »
زیارتی للامام الرضا ع
سمیرة علی الخلفی من تونس مدینة مشهد ابتسم لی ثغرها و أشرق بوجهی بهائها و أنا التی خلتها سوداءا یعم الحزن سمائها یطیب العیش فیها و تحتضن بعشق احبائها لم أری غیر فرحة الزوار بعین رغم بکائها ینهمر الدمع منها غزیرا یتناثر فی أرجائها ینادون سید المکان و الزمان الراقد بأحشائها یا امام الرضا ع توسلت بک عند المجیب لحاجتی فسارع بإعطائها سجدت له بمقامک الطاهر و اللهفة لم اقدر علی اخفائها لامست ترحابک بی و باحبابی و نلنا من الکرامة سخائها اشتاق لزیارتک فالحنین متواصل و الروح لم تمل من رجا...    ادامه »
بیا که همدم ِ این نوبهار باید بود
  نگاهی سروده بود سفید بود                                                                              &nbs...    ادامه »
صفحه 4 از 80ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها