دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
جمعه, 01 شهریور,1398
احکامی از حقوق مردم(حق الناس)
تنظیم: رحیم زاده خداوند، انسان‌ها را با استعدادهای گوناگون آفریده است به گونه‌ای که هر یک، نیاز دیگری را برآورده می‌سازد و خود از جهتی به دیگران نیازمند است. این احساس نیاز دو جانبه، آن چنان افراد را به هم مرتبط نموده که همه، اعضای یک پیکر گردیده‌اند؛ اگر یکی آسیب ببیند یا آلوده گردد، به دیگران نیز سرایت می‌کند. پیامبر خدا(ص) افراد جامعه را به سرنشینان یک کشتی تشبیه فرموده‌اند که اگر یکی از آنان گوشه‌ای از کشتی را سوراخ کند، نه تنها به خود که به دیگران نیز آس...    ادامه »
شرکت زنان در ورزشگاه‌ها
 تنظیم: رحیم زاده سؤال: برخی در حال زمینه‌سازی برای شرکت زنان در ورزشگاه‌ها جهت تماشای مسابقات مردان می‌باشند. از آنجا که غالباً در این مکان‌ها طرفداران تیم‌های ورزشی حرکات غیراخلاقی انجام می‌دهند که تبعات سوئی را به همراه دارد، زمینه‌سازی و شرکت زنان در این مکان‌ها که موجب هتک حرمت‌ها می‌شود چه صورت دارد؟ آیت الله مکارم شیرازی می‌فرماید: هرگاه موجب فساد یا هتک حرمت احکام اسلامی گردد، جایز نیست. آیت الله صافی گلپایگانی می‌فرماید...    ادامه »
دانشگاه معارف الهی (شرح زیارت آل یاسین)
سجده، نزدیک‌ترین حالت بندگان به درگاه خداوند و نهایت درجه‌ی خضوع و بندگی اوست که تأثیر آن در زدودن گناهان و پاک‌سازی انسان، همچون باد خزان در برگ‌ریزان پاییزی است و مایه‌ی ترقّی اهل ایمان به عالی‌ترین درجات معنوی است.    ادامه »
برخی از حقوق شهروندی از دیدگاه امام علی(ع)
  مائده رضایی  دین اسلام پیام‌آور جامعه‌ای پاک و آرمانی است که در آن روابط فردی و اجتماعی بر پایه‌های حقوق و اخلاق نهاده شده است. از جمله‌ی این روابط، پیوند میان آحاد ملت با دولت است. از حقوقی که حکومت نسبت به ملّت دارد، به حقوق شهروندی تعبیر می‌شود که بهترین الگوی آن در عهدنامه‌ی مالک اشتر ترسیم شده است. در این گفتار دورنمایی از این عهدنامه ارائه می‌گردد و با این اعتقاد که اعجاز بیانی علوی متأثّر از اعجاز قرآن است و ساختار عهدنامه، حکیمانه است،...    ادامه »
اسلام و آزادی بیان از دیدگاه مقام معظّم رهبری
ریشه‌ی آزادی در اسلام عبارت است از شخصیت و ارزش ذاتی انسان که بنده‌ی هیچ کس غیر خدا نمی‌شود و در حقیقت ریشه‌ی آزادی انسان توحید و معرفت خدا و شناخت خداوند است.    ادامه »
تشنگی و راه درمان
در نگاه آیت الله سید حسن ضیائی تشنگي دو نوع کلي دارد: الف: تشنگي دنيوی: اين نوع تشنگي دو گونه است: 1. تشنگي در هنگام مرگ: دليل آن استخفاف صلوة است يعني سبک شمردن نماز (مخصوصاً نمازهاي يوميه- روزانه) درمان: تا مي‌توانيد نماز اول وقت بخوانيد (مخصوصاً به جماعت و علي الخصوص در مسجد) و سعي کنيد نماز روزانه قضا نشود. 2. تشنگي در طول زندگي: مواردي که بايد پرهيز شود: 1. قندهاي شيميايي: قند، شکر، شيريني‌هاي قنادي، زولبيا 2. شوري زياد: خيارشور، شوري 3. مواد نشاسته‌اي زياد: ماک...    ادامه »
نوشيدني‌هاي عسلي
شير عسل خواص: براي نرم و لطيف‌تر شدن لب‌ها، عسل را با شير طبيعي به نسبت 2 به 1 مخلوط نموده و با آن لب‌ها را ماساژ دهيد. براي رفع يبوست يك قاشق عسل را در يك ليوان شير سرد حل كنيد و قبل از خواب ميل نماييد.   شربت عسل و سياهدانه خواص: براي رفع ناراحتي کبد، يك استكان سياه‌دانه را در يك ليتر آب جوشانده، بعد از ولرم شدن با عسل شيرين كرده و به مدت يك هفته صبح ناشتا مقداري از آن ميل كنيد.   عسل با عرق زنيان خواص: نفخ معده، يك قاشق غذاخوري پودر يا عرق زنيان را با يك ا...    ادامه »
آشپزی (اندونزی)
آشپزی/ خدیجه حامد از اندونزی Sup Ayam (سوپ مرغ) مواد لازم: ۲ تکّه مرغ هویج، لوبیا سبز، سیب زمینی، گل کلم و هر سبزی دیگری که دوست دارید به اندازه‌ی کافی ۳ حبّه سیر خرد شده یک چهارم قاشق چای‌خوری شکر نمک و فلفل سیاه و جعفری به مقدار لازم اوّل مرغ را بجوشانید تا پخته شود و آبش را نگه دارید. سیر را سرخ کنید سپس آن را در آب مرغ بریزید. بقیه‌ی مواد و سبزیجاتی که تکّه کرده‌اید را هم بریزید و بجوشانید تا پخته شود (اگر احساس کردید آب آن کم شده، دوباره آب بریزید) ...    ادامه »
 انتشار سي و پنجمین شماره دو فصلنامه بين المللي شميم نرجس
سي و پنجمين شماره دوفصلنامه‌ي بين المللي فرهنگي، هنري شميم نرجس در پائیز و زمستان 1396 منتشر شد. اين فصلنامه به صاحب امتيازي مكتب نرجس (عليها السلام) مشهد با گرايش ديني- مذهبي و گستره توزيع بين المللي در 76 صفحه منتشر گرديد. شايان ذكر است برخي از عناوين مقالات اين شماره عبارتند از: امر به معروف و نهی از منکر رمز حیات سیاسی و اجتماعی، مبانی فکری استاد طاهایی در امر به معروف و نهی از منکر، ترجیح دادن عمل واجب به مستحب، به عمل کار برآید به سخندانی نیست، من خودم را دارم نصیحت می کنم، تأسی بانو...    ادامه »
فراخوان مقاله دوفصلنامه علمی اختصاصی میراث طاها
فراخوان مقاله دوفصلنامه علمی- اختصاصی میراث طاها مکتب نرجس مشهد فرهنگ و تمدن اسلامی 1.  امت یا شهروند بر اساس قرآن و سیره معصومین(ع) 2.  منظور و مصادیق عدالت در سیره معصومین(ع) 3.  حدود و مصادیق آزادی در سیره معصومین(ع) 4.  مصادیق و شیوه های ابعاد کرامت انسانی در سیره معصومین(ع) 5.  ابعاد آزادی اندیشه و مصادیق آن بر اساس سیره معصومین(ع) 6.  ابعاد آزادی حق بیان و مصادیق آن بر اساس سیره معصومین(ع) 7.  نقد و بررسی ابعاد حقوقی دست...    ادامه »
صفحه 3 از 80ابتدا   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها