دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
دوشنبه, 04 مهر,1401
حمیده سالارزاده استاد فاضله سرکار خانم نوقانی متولد سال 1309، یکی از ثمرات درخت پاک و ستون‌های سرای دین و دانش‌ هستند.  پس از کسب فیض از محضر اساتید بزرگوار همچون پدر محترمشان مرحوم آیت الله میرزا علی اکبر نوقانی و برادر بزرگوارشان مرحوم میرزا محمدمهدی نوقانی به نشر عقاید اسلامی در میان بانوان طالب فضیلت پرداختند. ایشان از اساتید برجسته و پیش کسوت مکتب نرجس س بوده که از سال‌های قبل از تأسیس این مکان در کنار استاد طاهائی  مشغول ترویج مکتب اهل بیت...    ادامه »
نماز را سبک نشمارید
به نماز اول وقت، خیلی اهمیت می‌دادند. روایتی از امام جعفر صادق ع نقل می‌کردند که «اگر کسی نماز را سبک بشمارد از شفاعتشان محروم می‌شود.» یکبار به ایشان گفتم: «سبک شمردن نماز شاید به این معنی است که فرد یک وقت نماز بخواند و یک وقت دیگر نخواند.» گفتند: نه، این که خلاف شرع است. منظور امام صادق ع این بوده که وقتی ظهر می‌شود و فرد در اول وقت نماز نمی‌خواند، در واقع به چیز دیگری رجحان داده است. با مثالی که زدند مسأله برایم روشن شد: «وقتی ...    ادامه »
التهاب مفصل/ ساییدگی مفصل (آرتروز)/ روماتیسم مفصلی
آیت الله سید حسن ضیائی یکی از بیماری‌های سنین میانسالی، دردهای مربوط به مفاصل است. از جمله التهاب مفاصل، ساییدگی آن‌ها، روماتیسم و... عوامل زمینه‌ساز این بیماری عبارتند از: 1. قندها و اسانس‌های شیمیایی؛ 2. غذاهای مانده و فست فودها؛ 3. کم تحرکی، اضافه وزن و چاقی شکمی؛ 4. بار و کوله‌پشتی سنگین برداشتن؛ 5. کفش و دمپایی نامناسب (پاشنه بلند، کف تخت، کف خیلی نرم، کف خیلی خشک، تنگ)؛ 6. پیاده‌روی طولانی بدون استراحت؛ 7. فشار اضافه به یک طرف مهره‌های بدن؛ 8. راه ...    ادامه »
کیک چهارشیره
  این کیک برای افراد دارای فقر آهن و دیابتی مناسب است. مواد لازم چهارشیره: دو سوم پیمانه  آرد: دو پیمانه                                    روغن: یک سوم پیمانه آب: نصف پیمانه                      &nb...    ادامه »
انتشار چهل و سومین شماره دو فصلنامه بين المللي شميم نرجس
چهل و سومین شماره دوفصلنامه‌ي بين المللي فرهنگي، هنري شميم نرجس ویژه پاییز و زمستان 1400منتشر شد. اين فصلنامه به صاحب امتيازي مكتب نرجس (عليها السلام) مشهد با گرايش ديني- مذهبي و گستره توزيع بين المللي در 64 ­صفحه منتشر گرديد. سر مقاله این شماره نشریه با عنوان "خود راه بگویدت که چون باید رفت" به قلم سردبیر مدیر مسئول سرکار خانم اکرم نصیری نوشته شده و برخی از مقالات آن عبارتند از: آیین جهاد از منظر استاد طاهایی، ضرورت تبیین عقاید دینی در نوجوانی، روش‌های تعلیم و تربیت در داست...    ادامه »
موانع تولید
عذرا مرادی سنت حسنه‌ي نامگذاری سال‌ها از سوی مقام عظمای ولایت، حضرت آیت الله العظمی خامنه‏ ای که اولین بار در پیام نوروزی سال ۱۳۷۸ رخ داد، در راستای ترسیم جهت‏گیری کلی نظام و سیاست‏گذاری مسئولان و مردم و نیز توجه به یک ارزش ویژه و برون رفت از تنگناها و چالش‏های مرتبط با آن است. در اين رويكرد حضرت آیت الله خامنه‏ای به عنوان عالی‏ترین مقام نظام جمهوری اسلامی، با تدابیر حکیمانه‌ي خویش و رصد دقیق مسائل کشور و بررسی شاخص‌های اجتماعی، دینی و فرهنگی و نيز ت...    ادامه »
تولید، اخلاق و معنویت دینی (برگرفته از گفتارهای استاد طاهایی ره)
مریم پورحسینی نقش معنویت و اخلاق در تلاش اقتصادی و تولید یکی از اصل‌های پذیرفته شده و برخاسته از متون دینی است. این دیدگاه در منابع نوشتاری و گفتاری استاد طاهایی ره به وفور یافت می‌شود كه مي‌توان آن را در مجموعه‌ي نفیس و گرانسنگ «دعای مکارم الاخلاق» و نيز کتاب «رنج و گنج» جستار نمود. کنکاش پیرامون موضوع معنویت و اقتصاد در کلام استاد طاهایی ما را به دستاوردهای خوبی رسانید. از جمله این که ضرورت تلاش اقتصادی مؤمنانه در همه‌ي زمان‌ها لازم ا...    ادامه »
خطبه‌ي ۱۴۷ درباره‌‌ي پیامبراکرم ص، قرآن و اهل بیت ع
استاد نوقانی/ تنظیم: شفیقه رأفت این خطبه دارای چهار فصل است. فصل اول هدف بعثت پیامبراکرم ص را بیان می‌کند. فصل دوم اخباری از آینده‌ي امت اسلام را گوشزد نموده و فصل سوم پند و موعظه است. فصل چهارم بیان می‌کند که رستگاری و سعادت در متابعت از اهل‌بیت ع است. در گفتار پيش رو به شرح فصل اول می‌پردازیم: فصل اول: هدف بعثت نبی اکرم ص «فَبَعَثَ اللَّهُ مُحَمَّداً ص بِالْحَقِّ لِيُخْرِجَ عِبَادَهُ مِنْ عِبَادَةِ الْأَوْثَانِ إِلَى عِبَادَتِهِ وَ مِنْ طَاعَةِ ...    ادامه »
با توجه به مشکلات اقتصادی، چگونه دخترم را برای زندگی آینده آماده کنم؟
(تربیت دختر امروز، سعادت مادر فردا) زهرا فلاحی یکی از جنبه‌های تربیت زنان و دختران، تربیت اقتصادی آنان است. بي‌ترديد اگر زنان و دختران از دانش اقتصاد خانواده بهره‌مند باشند، بهتر می‌توانند به ایفای نقش مهم خانه‌داری بپردازند. حضرت علی ع در روایتی می‌فرمایند: «فرزندانتان را بر آداب خود تربیت نکنید چرا که آن‌ها برای آینده و زمانی غیر از زمان شما آفریده شده‌اند» (ابن ابی الحدید، 1386، ص 267). تربیت اقتصادی به معنای کارآموزی فنون خانه&zwnj...    ادامه »
مصرف مؤمنانه
زهرا سالاری خداوند متعال در آیات مختلف قرآن کریم بر هدفمندی آفرینش، تأکید كرده است. در اين ميان انسان نيز به عنوان برترین آفریده‌ی الهی، با توجه به نعمت عقل باید زندگی هدفداری را طبق کتاب الهی و سیره‌ی معصومین ع برنامه‌ریزی کند. يكي از شئون زندگي، مسأله‌ي مصرف است كه گفتار حاضر با توجه به آیات قرآن کریم، به بررسي مصرف هدفمند  مي‌پردازد. 1. مصرف همراه با پارسایی: نخستین گام برای تکامل و تقرب به حق، ترک نافرمانی خدا و دوری جستن از گناهان است. از این رو مصر...    ادامه »
صفحه 2 از 95ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
Escort