دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
پنجشنبه, 27 دی,1397
نیم‌نگاهی به مسأله‌ی عفاف و حجاب با تأمّلی در پدیده‌ی بی‌حجابی
مریم پورحسینی  قال الله تبارک و تعالی: «يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِأَزْوَاجِكَ وَ بَنَاتِكَ وَ نِسَاءِ الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِنْ جَلَابِيبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَنْ يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ» (احزاب/59)؛ اي پيامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو جلباب‌های (روسري‌هاي بلند) خود را بر خويش فرو افكنند، اين كار براي اين‌كه (از كنيزان و آلودگان) شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند، بهتر است. و قال الله تبارک و تعالی: «وَقُلْ لِلْمُؤْ...    ادامه »
رهنوردان را سبکباری بُوَد
فاطمه اکبری سلامش کردم. جواب سردی داد و بدون این که به من نگاه کند رفت روی تختش دراز کشید و با گوشی جدیدش سرگرم شد. گفتم: حالت خوبه؟ سرش را کمی به جلو خم کرد و صدای خفه‌ای از ته حنجره‌اش بیرون داد. با این برخوردها دیگر ایستادن و صحبت کردن با او معنی ندارد. رفتم به آشپزخانه و دیگ را بار گذاشتم. آب به جوش آمد. به صدای قل قل آن گوش دادم. برنج‌های خیس شده را در آب جوش ریختم. صدای زنگ در دوباره بلند شد. چهره‌ی دخترم بود. دکمه‌ی آیفون را زدم تا در باز شود. منتظرش نماندم و به ...    ادامه »
زیارتی للامام الرضا ع
سمیرة علی الخلفی من تونس مدینة مشهد ابتسم لی ثغرها و أشرق بوجهی بهائها و أنا التی خلتها سوداءا یعم الحزن سمائها یطیب العیش فیها و تحتضن بعشق احبائها لم أری غیر فرحة الزوار بعین رغم بکائها ینهمر الدمع منها غزیرا یتناثر فی أرجائها ینادون سید المکان و الزمان الراقد بأحشائها یا امام الرضا ع توسلت بک عند المجیب لحاجتی فسارع بإعطائها سجدت له بمقامک الطاهر و اللهفة لم اقدر علی اخفائها لامست ترحابک بی و باحبابی و نلنا من الکرامة سخائها اشتاق لزیارتک فالحنین متواصل و الروح لم تمل من رجا...    ادامه »
بیا که همدم ِ این نوبهار باید بود
  نگاهی سروده بود سفید بود                                                                              &nbs...    ادامه »
شبنمی از احکام
گذری بر احکام امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه رهبری و سایر مراجع/ رحیم‌زاده «كُنْتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ تَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ» (آل عمران/ 110)؛ شما بهترین امّتی بودید که به سود انسان‌ها آفریده شده‌اید زیرا امر به معروف و نهی از منکر می‌کنید. امر به معروف و نهی از منکر، از مهم‌ترین، بهترین و عالی‌ترین فریضه‌ها و واجبات اسلامی است به طوری که برخی از فقیهان، آن را از ضروریات دین دانسته...    ادامه »
دانشگاه معارف الهی(شرح زیارت آل یاسین)

نماز کامل  دل را از پلیدی‌ها پاک ساخته و زبان را به راستگویی و حکمت آراسته می‌نماید و عمل را شایسته و نیکو می‌گرداند و بسا در جامعه‌ی اسلامی، دگرگونی و تحوّلی عمیق پدید آورده، اوضاع زندگی مردم را به سوی سعادت و فضیلت تغییر ‌دهد، به گونه‌ای که هیچ نیرویی نتواند با آن مقابله کند.

   ادامه »
آسیه بانوی قرآنی
 عاطفه استخری «آسيه» بانوى اوّل مصر و همسر فرعون، پادشاه مستبد و خودخواه آن مملكت باستانى بود؛ فرعونی كه از كم رشدى و فرومايگى قوم سوء استفاده مى‏كرد و كارش به جایی رسيد كه نه تنها خود را خداى مردم خواند بلكه گفت: «خداى خدايان هستم» (ر.ک: دوانی، 1362). با وجود چنین همسری بانو آسیه محيط زده نبود و جامعه شخصيّت او را نساخته بود. او با منطق در برابر رژيمى فاسد ايستاد. زرق و برق زده نبود او به تمام مظاهر دنيوى پشت كرد و از كاخ و رفاه و مادّيات گذشت. فضاى سكوت و خفقا...    ادامه »
امر به معروف و نهی از منکر رمز حیات...
امر به معروف و نهی از منکر رمز حیات سیاسی و اجتماعی/گروه تنظیم آثار استاد طاهایی دین مقدّس اسلام عالی‌ترین برنامه‌های حیاتی را برای بشر آورده است. استحکام بنای دین و ارزش‌های اسلامی به امر به معروف و نهی از منکر بستگی دارد. قرآن کریم یکی از صفات برجسته‌ی امّت پیامبر خاتمص و مردان و زنان مؤمن را نظارت همگانی می‌داند. زیرا در فرهنگ اسلام بندگان خدا در جامعه اسلامی مانند یک پیکرند. همه می‌دانند اگر یک عضو در بدن دچار بیماری شود دیگر عضوها نمی‌توانند از آسیب آن ...    ادامه »
مبانی فکری استاد طاهایی...
امر به معروف و نهی از منکر حق منطقی، طبیعی و تکلیف هر مسلمان است. اسلام برای پیشگیری از انحرافات پس از تربیت خانواده و معلم، نظارت عمومی و انتقاد سازنده‌ی مسلمانان از یکدیگر را لازم دانسته است.    ادامه »
ترجیح دادن عمل واجب به مستحب
استاد طاهایی پس از بازگشت از سفری چنین نقل کردند: در هواپیما نشسته بودم استغفار می‌گفتم به یک باره دیدم خانمی کنار من نشسته که حجاب مطلوبی ندارد. با خودم گفتم طاهایی تو داری استغفار می‌کنی در حالی که این خانم کنار تو نشسته. مستحبی را انجام می‌دهی و ترک امر به معروف و نهی از منکر کرده‌ای؟ استغفار را رها کردم و به آن خانم با لحنی آرام تذکّر دادم... . اسراف نکنیم در ایّام تعطیلی به امر استاد به محضرشان شرفیاب شدم. به در منزل رسیدم. با اصرار خانم درساز بالا رفتم. گفتند: ایشان م...    ادامه »
صفحه 2 از 78ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها