دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
پنجشنبه, 24 آبان,1397
کلاس و درس کلام در محضر استاد اعتمادی
افتخار شاگردی استاد را در درس عقاید با کتاب الهیات (آیت‌الله جعفر سبحانی)داشتم از ویژگی‌های کلاس درس ایشان نظم در حضور کلاس و توجه کامل به طلاب در حین تدریس بود استاد فقط تدریس نمی‌کردند بلکه روح و روان ما را به پالایشگاه می‌‌بردند و اصول اعتقادی را با اتقان و ادّله‌ی مکفی و سیر منطقی مناسب به جان ما می‌نشاندند، ضمن اینکه توانایی و سطح علمی مخاطبین را مورد نظر داشتند زیرا از ویژگی‌های طلاب در زمان ما این بود که در سنین مختلف (بین 17 تا 50 سال) در یک کلاس ش...    ادامه »
چون ماه در آب
گفتاری از استاد نوقانی درباره‌ی استاد اعتمادی  پیش از این‌که مکتب نرجس به شکل کنونی و در این ساختمان بزرگ  باشد خانم طاهایی -که خدا رحمتشان کند- در منزل خودشان به آموزش مشغول بودند تا بعد منزلی وقف شد و آیت‌الله میلانی آن را در اختیار خانم گذاشتند و این ساختمان بناشد. ما همان زمانی که خانم در منزلشان تدریس می‌کردند با ایشان دوست و همراه شدیم. به علت تنگی جا وقتی که مکتب ساخته‌شد در همین سالن اصلی که درس عمومی برگزار می‌شود کلاس‌ها را شروع کردیم. سیست...    ادامه »
همین مانده دختر شاه بیاید مرا نصیحت کند!
تنظیم: عالمه هاشمی بارقه‌ی اول فاطمه که در حیرانی رفتن و نرفتن بود، با این حرف مادر، تکلیفش یکسره شد. چند روز پیش شمس پهلوی برای بازدید از زلزله‌زده‌ها آمده بود بیرجند و سری هم به جشن فارغ التحصیلی دانش‌آموزان زده بود و با دیدن نمره‌های فاطمه و استعداد فراوانش به او سفارش تأکید کرده بود که مبادا درس و مدرسه را رها کنی! مادر فاطمه امّا مقیّد بود و مذهبی. صلاح نمی‌دانست دخترش در مدرسه‌های طاغوتی درس بخواند. فاطمه آخرین و چهارمین فرزند خانواده بود. او به همراه ...    ادامه »
کز دیو و دَد ملولم و انسانم آرزوست...

ایشان می‌گفتند مهم‌ترین وظیفه‌ی ما حمایت از ولایت فقیه و رهبری و دفاع از آن است‌.

   ادامه »
تقویت روحیه‌ی خلّاقانه در تبلیغ دین
فاطمه زند اقطاعی   رساندن پیام دین اعم از احکام، عقاید، اخلاق و... به مخاطب، دقّت ویژه‌ای می‌طلبد تا مثمر ثمر باشد. در دیدگاه شهید مطهّری مبلّغ باید دو شرط اساسی داشته باشد اوّلین و مهمترین آن‌ها، شناخت اسلام به صورت یک مکتب است فرد مبلّغ که می‌خواهد پیامی را به جامعه برساند باید خود با ماهیت پیام آشنا باشد... شرط دوم شناسایی ابزار تبلیغ و مهارت در به کار بردن آن است. (مطهری، ج1، ص415) لذا لازمه‌ی این دقّت نظر، علاوه بر علم و آگاهی مبلّغ، ابتکار عمل وی در پیام&zwn...    ادامه »
گلواژه‌ی اقتدار
گفتاری از مدیریت مؤسّسه‌ی علمی تحقیقی مکتب نرجسƒ سرکارخانم شایسته‌خوی درباره‌ی استاد اعتمادی بسم الله الرحمن الرحیم السَّلَامُ عَلَى الْمَهْدِيِ الَّذِي يَمْلَأُ اللَّهُ بِهِ الْأَرْضَ‏ قِسْطاً وَ عَدْلًا كَمَا مُلِئَتْ ظُلْماً وَ جَوْراً. مکتب نرجس که موفّقیت در مسیر تکاملی را طی کرده، ابتدا مدیون استاد طاهایی‌ و سپس همکاری و معاونت استاد اعتمادی بوده است. ایشان به عنوان یک بال و حتّی به تعبیر خانم طاهایی یک بازوی قوی برای به سرانجام رساندن و هدایت این مجموعه بودند....    ادامه »
مدرسه‌ی علمیه‌ی فاطمةالزهرا(س) توس از بدو تأسیس تا کنون
مدرسه‌ی علمیه‌ی فاطمةالزهرا(س)به حول و قوه‌ی الهی و با عنایات حضرت بقیةالله الأعظم (روحی فداه) از سال 1351ه.ش فعّالیت‌های خود را با دایر نمودن کلاس‌های حوزوی آغاز نمود. در ابتدا قرآن، احکام، اخلاق، عربی، تفسیر قرآن، نهج‌البلاغه و تعلیم و تربیت تدریس می‌شد و به تدریج پس از تصویب تأسیس مدرسه در تاریخ 17/1/81 توسّط کمیسیون صدور مجوّز مرکز مدیریت حوزه‌‌های علمیه‌ی خواهران، توانمندی‌های علمی، اجرایی این مکان مورد تأیید قرار گرفت و دوره‌های آ...    ادامه »
 سیری در سیره‌ی مدیریتی استاد اعتمادی
(مدیریت فقید مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) توس)/  عصمت ادبی  قریب هفت سال است که از عروج ملکوتی عالمه‌ی فاضله، مدیریت مدرسه‌ی فاطمة الزهرا(س) توس استاد فاطمه اعتمادی (ره) می‌گذرد. قریب به هفت سال است که دیدگان شاگردان از رؤیت چهره‌ی مهربان و سرشار از عطوفتی که مصداق «یذکرکم الله رؤیته» بود، محروم گشته است. سال‌هایی مملو از نشیب و فراز، که اگر نبود دست عنایت حق‌تعالی و نظر ائمه‌ی معصومین(ص) خاصّه حضرت ولی‌عصرS و اگر قر...    ادامه »
زن، مایه‌ی آرامش و هدایتگری
آیا زن برای آرامش مرد خلق شده است؟ در آیه‌ی شریفه آمده است: «وَ مِن آیاتِه ان خلقَ لَکُم مِن انفُسِکُم اَزواجاً لِتَسکُنوا الیها و جعَلَ بینَکُم مَودَّه و رحمه انَّ فی ذلک لآیات لِقَومٍ یَتَفکَّرونَ» «و از نشانه‌های خدا، این است که از خودتان جفت‌هایی برای شما آفرید تا با آن‌ها آرامش یابید و بین شما مودت و رحمت برقرار کرد. بی شک در این، نشانه‌هایی برای مردم متفکر است». به نظر می‌رسد در این آیه سکونت و آرامش، محبت قلبی و دلسوزی، محبتی که پیوست...    ادامه »
استاد اعتمادی و مجتمع مشکوة
یکی از مسئولیت‌های استاد اعتمادی که از سوی مدیریت به ایشان واگذار شده بود نماینده‌ی حقوقی مؤسسین مجتمع مشکوة بود، مسئولیتی پرحاشیه و سنگین که خیلی از ما که سال‌ها در کنار ایشان بودیم اطلاع نداشتیم. در سال‌های اخیرِ عمر این عزیز که متوجه شدم علاوه بر مسئولیت‌های فراوان این کار مهم نیز هم بر دوش ایشان بوده است از خودم شرم کردم که روزها و شب‌ها که ما به آرامی می‌آساییم و زندگی می‌کنیم چه انسان‌های فداکار و دلسوز در مسیر بسترسازی برای نظام تعلیم و تربیت د...    ادامه »
صفحه 10 از 70ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها