دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
پنجشنبه, 27 دی,1397

همگی مسئولیم!
سخنی از مقام معظّم رهبری داریم که مسأله‌ی امر به معروف و نهی از منکر مثل نماز، یاد گرفتنی است باید بروید یاد بگیرید. اوّلین کانون یادگیری کجاست؟ خانواده است.    ادامه »
چه کنیم که امر به خوبی و نهی از بدی...
چه کنیم که امر به خوبی و نهی از بدی مؤثّر باشد؟/ مشاوره‌ای صمیمانه با سرکار خانم حبیبی  1.  به نظر شما رفتار خوب چگونه ایجاد می شود؟ معرفت بخشی و هدایت بشر به سمت رفتارهای عقلانی وظیفه‌ی همه‌ی ماست؛ چه نسبت به خودمان و خانواده‌مان و چه در اجتماعی که داریم زندگی می‌کنیم. همان معرفت باعث خیرات می‌شود و  جهل است که باعث شر می‌شود. انسان‌ها با وجود این که همگی از نعمت عقل برخوردارند، متأسّفانه عقل را آن طوری که لازم و بایسته است پرورش نداده و ...    ادامه »
نیم‌نگاهی به مسأله‌ی عفاف و حجاب با تأمّلی در پدیده‌ی بی‌حجابی
مریم پورحسینی  قال الله تبارک و تعالی: «يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِأَزْوَاجِكَ وَ بَنَاتِكَ وَ نِسَاءِ الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِنْ جَلَابِيبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَنْ يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ» (احزاب/59)؛ اي پيامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو جلباب‌های (روسري‌هاي بلند) خود را بر خويش فرو افكنند، اين كار براي اين‌كه (از كنيزان و آلودگان) شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند، بهتر است. و قال الله تبارک و تعالی: «وَقُلْ لِلْمُؤْ...    ادامه »
  آموزش و پرورش رسالت مهم نبی اکرم(ص)
آموزش و پرورش رسالت مهم نبی اکرم(ص)                                 گروه تنظیم آثار استاد طاهایی مسأله‌ی تعلیم و تربیت همواره یکی از دغدغه‌های اصلی استاد طاهایی(ره) بود. ایشان علاوه بر سلسله مباحث تربیتی که حاصل آن کتاب «رهنمودهای تربیت دینی» است، در مناسبت‌ها و ایّام ویژه به خصوص میلاد و بعثت نبی اکرم(ص) ...    ادامه »
عزّتمندی بدون سند 2030
استکبار وقتی وارد کشوری شد و بر آن مسلّط گردید، هویت ملّی آن ملّت را انکار می‌کند.    ادامه »
پرسمانی با محوریت سند 2030
مفاهیم موجود در اهداف توسعه پایدار، چالش‌زا و تفسیر پذیر هستند و همه این مفاهیم تحت برنامه‌های حقوق بشری و حقوق شهروندی سازمان ملل تعریف می‌شوند و جامعه بین‌الملل یا هدف تسلط بر اجتماع جهانی با فرهنگ تحمیلی این مباحث را دنبال می‌کند.    ادامه »
جمهوری اسلامی آری، جمهوری اروپایی خیر؟!

سلطه‌ی فرهنگی آخرین پایگاه تسلّط قدرت‌های بزرگ اقتصادی و سیاسی جهان است که یکی از عناصر و مشخّصه‌های اصلی آن عبارت است از تحقیر فرهنگ‌های ملّی و قومی، مخصوصاً در جوامعی که آثاری از قیام و بیداری در آن مشاهده می‌شود.

   ادامه »
استعمار فرا نو به سبک 2030
استعمار فرا نو به سبک 2030 /سیّده هدی امامی میبدی مقدّمه زمانی که بحث از استعمار، استکبار و ابرقدرت‌ها به میان می‌آید، ناخودآگاه به یاد سخنان قدرتمند و اندیشمندانه‌ی پیر جماران می‌افتم «ما آن صدمه‌ای که از قدرت‌های بزرگ خوردیم، باید بگوییم که بالاترین صدمه، صدمه‌ی شخصیت بوده.آن‌ها کوشش کردند که شخصیت ما را از ما بگیرند و به جای شخصیت ایرانی و اسلامی، یک شخصیت وابسته اروپایی شرقی و غربی به جایش بگذارند.  یعنی تربیت فاسدی که در رژیم سابق ب...    ادامه »
گذری بر ابعاد دشمن شناسی در سوره‌ی ممتحنه
گذری بر ابعاد دشمن شناسی در سوره‌ی ممتحنه( با نگاهی به سند 2030)        عاطفه استخری مقدّمه اهمیّت مسأله‌ی تعلیم و تربیت انسان‌ها بر کسی پوشیده نیست چنان که هدف اصلی ارسال انبیا و سرلوحه‌ی برنامه‌ی ائمه(ع)، انجام این مهم بوده است. رهبر انقلاب در اهمیّت این مسأله می‌فرماید: «بافت انسان و قالب و تراش یک انسان مطلوب اسلام چیزی است که با تربیت حاصل می‌شود» (بیانات در دیدار معلّمان و فرهنگیان سراسر کشور، ۱۷/۲/۱۳۹۳). ...    ادامه »
از واردات سنجاق قفلی تا واردات سند آموزشی کشور!
در سند 2030 ظاهراً عبارات خوبی مانند آموزش و توسعه‌ی پایدار به کار برده شده، امّا آن‌چه که عملاً از آن به دست می‌آید تغییر باورهای مردم و هماهنگ کردن نسل آینده با سیاست‌های نظام سلطه‌ی سرمایه‌داری تحت عنوان نظم جهانی است.    ادامه »
صفحه 1 از 8ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  بعدی   انتها