دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
پنجشنبه, 24 آبان,1397

  آموزش و پرورش رسالت مهم نبی اکرم(ص)
آموزش و پرورش رسالت مهم نبی اکرم(ص)                                 گروه تنظیم آثار استاد طاهایی مسأله‌ی تعلیم و تربیت همواره یکی از دغدغه‌های اصلی استاد طاهایی(ره) بود. ایشان علاوه بر سلسله مباحث تربیتی که حاصل آن کتاب «رهنمودهای تربیت دینی» است، در مناسبت‌ها و ایّام ویژه به خصوص میلاد و بعثت نبی اکرم(ص) ...    ادامه »
عزّتمندی بدون سند 2030
استکبار وقتی وارد کشوری شد و بر آن مسلّط گردید، هویت ملّی آن ملّت را انکار می‌کند.    ادامه »
پرسمانی با محوریت سند 2030
مفاهیم موجود در اهداف توسعه پایدار، چالش‌زا و تفسیر پذیر هستند و همه این مفاهیم تحت برنامه‌های حقوق بشری و حقوق شهروندی سازمان ملل تعریف می‌شوند و جامعه بین‌الملل یا هدف تسلط بر اجتماع جهانی با فرهنگ تحمیلی این مباحث را دنبال می‌کند.    ادامه »
جمهوری اسلامی آری، جمهوری اروپایی خیر؟!

سلطه‌ی فرهنگی آخرین پایگاه تسلّط قدرت‌های بزرگ اقتصادی و سیاسی جهان است که یکی از عناصر و مشخّصه‌های اصلی آن عبارت است از تحقیر فرهنگ‌های ملّی و قومی، مخصوصاً در جوامعی که آثاری از قیام و بیداری در آن مشاهده می‌شود.

   ادامه »
استعمار فرا نو به سبک 2030
استعمار فرا نو به سبک 2030 /سیّده هدی امامی میبدی مقدّمه زمانی که بحث از استعمار، استکبار و ابرقدرت‌ها به میان می‌آید، ناخودآگاه به یاد سخنان قدرتمند و اندیشمندانه‌ی پیر جماران می‌افتم «ما آن صدمه‌ای که از قدرت‌های بزرگ خوردیم، باید بگوییم که بالاترین صدمه، صدمه‌ی شخصیت بوده.آن‌ها کوشش کردند که شخصیت ما را از ما بگیرند و به جای شخصیت ایرانی و اسلامی، یک شخصیت وابسته اروپایی شرقی و غربی به جایش بگذارند.  یعنی تربیت فاسدی که در رژیم سابق ب...    ادامه »
گذری بر ابعاد دشمن شناسی در سوره‌ی ممتحنه
گذری بر ابعاد دشمن شناسی در سوره‌ی ممتحنه( با نگاهی به سند 2030)        عاطفه استخری مقدّمه اهمیّت مسأله‌ی تعلیم و تربیت انسان‌ها بر کسی پوشیده نیست چنان که هدف اصلی ارسال انبیا و سرلوحه‌ی برنامه‌ی ائمه(ع)، انجام این مهم بوده است. رهبر انقلاب در اهمیّت این مسأله می‌فرماید: «بافت انسان و قالب و تراش یک انسان مطلوب اسلام چیزی است که با تربیت حاصل می‌شود» (بیانات در دیدار معلّمان و فرهنگیان سراسر کشور، ۱۷/۲/۱۳۹۳). ...    ادامه »
از واردات سنجاق قفلی تا واردات سند آموزشی کشور!
در سند 2030 ظاهراً عبارات خوبی مانند آموزش و توسعه‌ی پایدار به کار برده شده، امّا آن‌چه که عملاً از آن به دست می‌آید تغییر باورهای مردم و هماهنگ کردن نسل آینده با سیاست‌های نظام سلطه‌ی سرمایه‌داری تحت عنوان نظم جهانی است.    ادامه »
سیری در اصول کلّی حاکم بر تربیت جنسی از دیدگاه اسلام
در نظام تربیتی اسلام تأکید شده که کودک از آغاز بر اساس حیا و عفّت پرورش یابد و حتّی نسبت به نگاه به اندام کودک ممیّز و نگاه کودک ممیّز به دیگران محدودیت‌هایی در نظر گرفته شده است.    ادامه »
معنای خشونت در سند 2030
 بیش از نیمی از آیات مدنی قرآن از جهاد فی‌سبیل‌الله سخن می‌گوید و حذف این مفاهیم به معنای حذف دین از عرصه‌ی آموزش‌های دولتی و نوعی کمک به تشکیل جامعه‌ی سکولاریستی مورد نظر غرب است.    ادامه »
 شکست آندلس تکرار نخواهد شد!
 شکست آندلس تکرار نخواهد شد! / زنداقطاعی ضرورت تحصیل علم و پیشرفت، امروز بر همگان روشن است و کسی در انکارش سخنی ندارد، سال‌هاست که این بساط در هر گوشه از جهان درخششی می‌گیرد و همه طالب آنند شاید با خود بگوییم علم چه خوب است و همه علم را دوست دارند چون سبب پیشرفت است، زندگی را راحت کرده است، ارتباطات را نزدیک گردانیده، مقام صاحب علم بالاست و... . پس جهانی در غوغای کسب علم و فهمیدن هستند. اما این دانش و ترقی جهت می‌خواهد که با چند مقدمه مشخّص می‌شود:   1. علم، ...    ادامه »
صفحه 1 از 8ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  بعدی   انتها