دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
چهارشنبه, 13 مرداد,1400

نگاهی به بایسته‌های کارآفرینی بانوان

امام على (ع) می‌فرمایند: «إذا أرادَ اللّهُ بِعَبدٍ خَيرا، ألهَمَهُ القَناعَةَ وأصلَحَ لَهُ زَوجَهُ»؛ هر گاه خداوند، خيرى را براى بنده‌اى بخواهد،  قناعت كردن را در دل او مى‌افكنَد و همسرش را شايسته مى‌گردانَد (لیثی واسطی، 1376، ص131).

   ادامه »
تربیت اقتصادی در اسلام با نگاهی به مسأله‌ی ثروت

یکی از انواع ارتباط با مال، غنای تکاثری است یعنی افراط در مال و ثروت. با این رویه توانگر را غنی مترف یعنی مرفه بی درد می‌خوانند که در مقابل غنی مقتصد است.

   ادامه »
 دختران امروز؛ مادران فردا

(دختران) باید بدانند خوشبختی و رضایت از زندگی با مصرف کالاهای لوکس مادی حاصل نمی‌شود و خوشبختی و سعادت را نمی‌توان با پول خرید.

   ادامه »
مسلمانان! مسلمانان! مسلمانی... مسلمانی...
استاد شایسته‌خو/ تنظیم: عالمه هاشمی در یک جامعه‌ی ایمانی که توحید مبنای روابط اجتماعی و معاشرت‌های انسانی است، مؤمنین نسبت به یکدیگر وظایفی دارند. شناخت این وظایف و رعایت آن‌ها، ضامن سلامتی معاشرت‌ها، زدودن کدورت و کاهش اختلاف‌ها است و همبستگی و همدلی را میان مؤمنین تقویت می‌کند. تردیدی نیست که نتیجه‌ی این همدلی و محبّت، تقویت بنیان‌های حکومت اسلامی و آرامش مؤمنین خواهد بود. به این ترتیب دشمن نمی‌تواند در دژ محکم اهل ایمان نفوذ کند یا قصد تخریب...    ادامه »
موضع رسمی ایران در حقوق سیاسی زنان
قانون اساسی جمهوری اسلامی در زمینه‌ی انسانیت و ارزش‌ها نگاه مساوی به حقوق زنان دارد مگر آنجا که طبق موازین اسلامی احکام خاص اقتضا کند که آن نیز متناسب با خلقت و متعادل خواهد بود.    ادامه »
رابطه‌ی پوشش زنان و امنیت اجتماعی
آزادی اراده و عمل بر اساس خواهش‌های نفسانی، بی بند و باری و تبهکاری است نه آزادی انسانی؛ زیرا این‌گونه تصمیم‌گیری و عمل‌کردن، گام نهادن در حیطه‌ی حیات دیگران یا محدود کردن و به خطر انداختن آزادی افراد دیگر است.    ادامه »
آسیب شناسی حریم خصوصی در شبکه‌های اجتماعی
نرگس و زهرا حسینی مقدمه داشتنِ حریم خصوصی یکی از حقوق اولیه و بنیادین انسان به شمار می‌رود. این معنا که برای برخورداری از چنین حقی نیاز به هیچ دلیل و توجیهی نیست. قلمرویی از زندگی هر فرد که آن فرد نوعاً و عرفاً یا با اعلان قبلی، انتظار دارد دیگران بدون رضایت وی به اطلاعات راجع به آن قلمرو دسترسی نداشته باشند یا به آن قلمرو وارد نشوند یا به آن نگاه نکنند یا به هر صورت دیگری وی را در آن قلمرو مورد تعرض قرار ندهند؛ حریم خلوت، حریم اطلاعات و ارتباطات، حریم جنسی وحریم شخصیت از مصادیق آن است (ا...    ادامه »
حقوق متقابل مردم و حاکم بر یکدیگر
 (با گذری بر آثار شهید مطهری)/زهرا فلاحی                      خصوصیات حق از دیدگاه امام علی(ع) امیرالمؤمنین علی(ع) فرمودند: «از خصوصیات حق این است كه به نفع احدی جاری نمی‌شود مگر آن‌كه علیه او نیز جاری می‌شود و علیه كسی جاری نمی‌شود مگر آن‌كه به نفع او نیز جاری می‌شود» (نهج البلاغه، خطبه214). یعنی حقوقی كه در میان مردم جریان دارد متبادل است، یك طرفی نیس...    ادامه »
حقوق محیط کار (برگرفته از رساله‌ی حقوق امام سجاد ع)
حقّ کارفرما و امّا حقّ مالک (و کار فرمای) تو، (بر عهده‌ی تو) این است که: 1. او را اطاعت و فرمانبرداری نمایی. 2. او را معصیت و نافرمانی ننمایی. مگر آن‌که موجب خشم خدای عزیز و جلیل ‌شود. (زیرا) به درستی که فرمان‌برداری از آفریده، با نافرمانی از آفریدگار، معنی ندارد (: اطاعت از دیگران، تا آن‌جا پسندیده است که موجب معصیت الهی نشود؛ در غیر این صورت، اطاعت دیگران به هیچ وجه جایز نیست).   حقّ زیردستان و امّا حقّ رعیّت (و زیر دستانی) که تو بر آن‌ها حکو...    ادامه »
همگی مسئولیم!
سخنی از مقام معظّم رهبری داریم که مسأله‌ی امر به معروف و نهی از منکر مثل نماز، یاد گرفتنی است باید بروید یاد بگیرید. اوّلین کانون یادگیری کجاست؟ خانواده است.    ادامه »
صفحه 1 از 9ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  بعدی   انتها   
Escort