دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
چهارشنبه, 24 مهر,1398

الگوی مصرف میوه با توجّه به آیات و روایات
* زکیه عابدینی‏نیا میوه توشه‏ای است که از جانب خداوند متعال برای انسان خاکی، که هر قسمت و بخش آن متناسب با نیاز بخشی از وجود انسان آفریده شده است. از نیازهای جسمی تا نیازهای روحی. پس چه عبث کاری است اگر بخشی از آن را مصرف کنیم و از دیگر بخش‏های آن غافل شویم. چرا که خداوند در قرآن کریم فرموده است که هیچ چیز را بیهوده خلق نکرده است. با توجّه به این موضوع، امر ناپسندی است اگر فردی میوه‏ای را بخورد و پوست و هسته‏ی آن را دور بیندازد که بی شک موجب ناخشنودی خداوند گردیده و این کار ...    ادامه »
شیر مادر یا شیر پدر
در اهمّيت شیر مادر *دکتر مريم شايسته‌خوي            اهمّیت شیر مادر   بعضي اوقات مسائلي هست كه در عين سادگي بسيار با اهميّت است و شايد همين زياد در دسترس بودن و سادگيشان ما را به اشتباه مي اندازد تا در مورد اهمّيتشان كمتر فكر كنيم. يكي از اين موضوعات شير مادر است. روزانه با مادرهاي زيادي مواجه مي‌شوم كه رضايت زيادي از وضعيت شيردهي نوزادشان ندارند و مشتاق هستند از تغذيه‏ی مصنوعي(شيرخشك يا به قول ما شير پدر!) براي ...    ادامه »
آشتی با طراوت وزیبایی
بهداشت پوست از نظر طبّ اسلامی و سنّتی/ معصومه مصطفوي‌نژاد                         توجّه به زیبایی پوست صورت از نظر ظاهر و نیز به لحاظ روحی و روانی، اهمیّت زیادی دارد. در دنیای امروز، تبلیغات رنگارنگ، هزینه‏های سنگینِ استفاده از کرم‏های زیبایی را به خانواده‏ها تحمیل کرده در حالی‏که به سبب استفاده از «کلرید جیوه» در بسیاری از کرم‏های زیبایی و جذب راحت این مادّه از طریق پوست و دستگاه گوارش، ...    ادامه »
طبيب بزرگ ايراني، اسلامي
ابوعلی سینا و روز پزشک                 *دکتر فاطمه معدلی         حضرت امام خمینی(ره) در تاریخ 6/8/58 فرمود: «سابق این طور بوده که کتب طبّی شرق، اروپا رفته است. [آن‌كه] اروپا را طبیب کرده و آن طبیب‌های بزرگ را درست کرده، کتب شرق بوده است؛ کتاب شیخ الرئیس بوده؛ کتب رازی بوده است و این‌ها کار کردند. حال چه شده‌است که باید بعد از این که تمدّن از شرق به غرب رفته است، شرق تمدّن را صادر کرده به ...    ادامه »
راه حل‌های ارزان برای خرج‌های گران دندان‌پزشکی
* دکتر نیناز عصاران برای حلّ مشکل پوسیدگی دندان، درد دندان، بوی بد دهان، خونریزی لثه، بی‌دندانی، هزینه‌های دندان‌پزشکی و هزار مشکل دهانی دیگر، فقط یک راه بسیار آسان و کم‌هزینه وجود دارد و آن مسواک‌زدن با یک مسواک نرم، مقدار کمی خمیر دندان و استفاده از نخ دندان است. آیا می‌دانید چرا حیوانات پوسیدگی دندان ندارند؟ در حالی‌که مسواک هم نمی‌زنند!  چون آن‌ها از سبزیجات، گیاهان و مواد طبیعی استفاده می‌کنند؛ ولی انسان‌ها با این‌که از ان...    ادامه »
جايگاه طبّ سنّتي در ضرب المثل‌هاي  فارسي
توصیه می‌شود اگر قصد سفر به منطقه‌اي دیگر را دارید، برای جلوگیری از آب به آب شدن و بروز بیماری، مقداری از آب محلّ سكونت خود را همراه ببرید و در روزهاي اوّليه‌ي سفر خود، با آب منطقه‌ای که به آن‌جا سفر کرده‌اید، مخلوط نموده، سپس از آن آب بنوشید.    ادامه »
رولت نان و پنیر و سبزی
                                نان لواش .................................................   3عدد پنیر .........................................................  200 گرم سبزی خوردن ساطوری شده .......................  150 گرم گردوي خرد شده .......................................  100 گرم طرز تهیّه: 1-    پنیر را در ظرفی می‌ریزیم و سبزی خوردن را به آن افزوده و با دست و...    ادامه »
فنجان سبزیجات
مواد لازم برای تهیّه‏ی 12 عدد: روغن زیتون ..........................................   2 قاشق غذاخوری پیاز متوسّط خرد شده ...........................    2 عدد سیر له شده ......................................    1 تا 2 عدد (دلخواه) کدو سبز خرد شده ..............................    2 عدد فلفل دلمه‌اي سبز و قرمز خرد شد..........    2/1 از هر کدام هویج ریز خرد شده .............................    1 عدد نخودفرنگی و ذرّت ..........    ادامه »
وقتي فراموش مي‌كنيم

آلزایمر رایجترین شکل زوال عقل است معمولاً پس از گذشت 5 تا 10سال از بروز علايم بيماري، به دنبال ناراحتیهای تنفّسی، مرگ اتّفاق میافتد.

   ادامه »
 چگونه انیشتين شویم؟
20 روش تقویت حافظه برای یک حافظه‌ی 20/ تنظیم: فاطمه معاونیان به خرید می‌روید تا اقلامی‌ را که به ذهن سپرده‌اید خریداری نمایید، امّا به هنگام خرید موارد را فراموش می‌کنید. اسم دوستی قدیمی‌ را که در خیابان می‌بینید فراموش کرده‌اید. به اتاق می‌روید، اما دلیل رفتنتان را به یاد نمی‌آورید. قرار بوده است مجله‌ای برای دوستی ببرید، امّا آن را در خانه جا می‌گذارید. چند قدم که از ماشینتان دور می‌شوید به خاطر نمی‌آورید که آیا ...    ادامه »
صفحه 6 از 10ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   انتها