دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
چهارشنبه, 24 مهر,1398

برترين مادر، بهترين فرزندان

یکی از عوامل مؤثر در سلامت و نشاط روحی و جسمی فرزند، تغذیه و بهداشت است تا سلامتی و صلابت روح او را تا پایان عمر تضمین کند. لذا نیازهای جسمی کودک بسیار مورد توجه حضرت فاطمه علیها السلامƒ بود.

   ادامه »
چگونه بر رفتار نوجوان خود نظارت داشته باشیم؟
اگر فرزند شما چند بار موضوعي را با شما در میان بگذارد و شما او را طرد يا سرزنش کنيد، ديگر تضميني براي ادامه‌ي اين روند وجود نخواهد داشت. در حالي‌كه رفتار سنجيده و صحيح شما مي‌تواند رابطه‌ي عميق و عاطفي ميانتان ايجاد كند؛ بنابراين شما هستيد كه بايد شرايط ايجاد و تداوم اين رابطه را فراهم كنيد.    ادامه »
نقش عزاداری و تربیت نسل منتظر

مجالس عزاداري فرصتی را برای منتظر به وجود می‌آورد تا خود را محاسبه کند که جزء کدام گروه است: خوی و منش اموی دارد و یا در حزب حسین است.

   ادامه »
رؤیای آمریکایی
بازنويسي: فاطمه اكبري                            رؤیای آمریکایی باوری ملّی در بین مردم آمریکاست که توسّط جیمز آدمز در سال 1931 مطرح شد. اين باور   مجموعه­ای از آرمان‌ها و آرزوها شامل آزادی برای فرصت و شکوفایی و موفّقیت و رشد اجتماعی است که با زحمت و مشقّت به دست آمده. با وجود این تعریف رؤیای آمریکایی در طول سال­ ها تغییر کرده است.   در قرن 19 مهاجران آلمان از   DREAM تعبير این­ چنیني دا...    ادامه »
 دستاني كوچك و چشماني منتظر

پیشوایان دین نه تنها خود به کودکان و بالاخص یتیمان، محبّت می کردند بلکه دیگران را نیز به این امر ترغیب می­نمودند. حضرت علی‌(ع) نیز در وصیّت به فرزندان خود، شفقت و مهربانی به ایتام را متذکّر شدند.

   ادامه »
 زن زرنگ، خانواده‌ي پول‌دار
 اسلام مسئولیت اقتصادی خانواده را برعهده ­ي مرد نهاده و اداره­ ي امور اقتصادی و اخلاقی خانواده و حفظ حیات داخلی خانه را به زن سپرده است.    ادامه »
 عبودیت در تعالی خانواده
  امام صادق (علیه ‏السّلام) می‏ فرمایند: وقتی عمل نیکی انجام می‏ دهید شما را به ما نسبت می ‏دهند و می‏ گویند «هذا جعفری»، ما سربلند و سرافراز می ‏شویم و وقتی که عمل ناپسندی انجام دهید باز هم میگویند «هذا جعفری» و ما سرافکنده می‏ شویم.    ادامه »
 آيا كودك شما خود برمي­ گزيند؟
 والدین به عنوان اصلی‌ترین نقش‌آفرینان، وظیفه دارند کودک را راهنمایی کنند و به او مبنای انتخاب دهند نه این که به جای او انتخاب کنند. والدین موظّفند پس از فراهم کردن امکان انتخاب، به کودک فرصت انتخاب نیز بدهند.    ادامه »
علم بهتر است یا فرزند؟
یاد دوران مدرسه مي ­افتم. همه با این موضوع انشاء درگیر بودیم که «علم بهتر است یا ثروت؟» و همیشه اندر مزایای علم می‌نوشتیم و آرزوی آن را داشتیم که مقامات علمی بالا کسب کنیم غافل از این که علم را باید در راستای زندگی آموخت.    ادامه »
خانواده نور
گمشده ‏ی انسان در دنیا، زندگی ابدی و لذّت جاودانگی است و مشکلات موقّت را برای رسیدن به آن تحمّل می‏کند و وقتی به آن زندگی ابدی و لذّت همیشگی رسید، کامیاب شده و به فوز و فلاح رسیده است.    ادامه »
صفحه 3 از 8ابتدا   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  بعدی   انتها