دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
پنجشنبه, 06 تیر,1398

خیرخواهی و خیراندیشی
انسان کمال‌طلب همواره در تلاش است تا از هر چیزی و هرکسی پند بگیرد و از آن در راه کمال خویش بهره جوید. او پیوسته طالب اندرز دیگران است.    ادامه »
حضور کودکان در مسجد
پدر و مادری که به مسجد می‌روند و فرزندان خویش را از همان دوران کودکی در مجالس و محافل مذهبی همراهی می‌کنند، سبب تقویت احساس پرورش مذهبی در آینده‌سازان جامعه می‌شوند.    ادامه »
همین مانده دختر شاه بیاید مرا نصیحت کند!
تنظیم: عالمه هاشمی بارقه‌ی اول فاطمه که در حیرانی رفتن و نرفتن بود، با این حرف مادر، تکلیفش یکسره شد. چند روز پیش شمس پهلوی برای بازدید از زلزله‌زده‌ها آمده بود بیرجند و سری هم به جشن فارغ التحصیلی دانش‌آموزان زده بود و با دیدن نمره‌های فاطمه و استعداد فراوانش به او سفارش تأکید کرده بود که مبادا درس و مدرسه را رها کنی! مادر فاطمه امّا مقیّد بود و مذهبی. صلاح نمی‌دانست دخترش در مدرسه‌های طاغوتی درس بخواند. فاطمه آخرین و چهارمین فرزند خانواده بود. او به همراه ...    ادامه »
کز دیو و دَد ملولم و انسانم آرزوست...

ایشان می‌گفتند مهم‌ترین وظیفه‌ی ما حمایت از ولایت فقیه و رهبری و دفاع از آن است‌.

   ادامه »
اصول قابل توجه در بازی ‏ها
اصول قابل توجه در بازی ‏ها با محوریت بازی ‏های دینی هانیه درجاتیانی  مفهوم بازی ‏های دینی وضرورت آن بازی دینی، کاری است که در عین سرگرم شدن کودک، هدف تربیتیِ آموزش معارف دینی را دربر دارد. در دنیای متحول امروزی که ضرورت افزایش سرمایه‏ های معنوی و مادی جوامع انسانی به چشم می‏خورد، توجه به کودکان از اهمیت شایانی دارد. این توجه از آن‏جا اهمیت می‏ یابد که بنابر عقاید بسیاری از روانشناسان پایه ‏های شخصیت هر فرد در سال‏ های اولیه‏ ی زندگی او یعنی تا شش&r...    ادامه »
دیدم، پسندیدم، خریدم!
زینب مولودی  روزی مردی به خانه درآمد. همسرش را بدید که با جبه‌ای و دستاری از او استقبال همی‌کند. به بهانه‌ی آن‌که فرخنده روز تولد توست. مرد جبه برانداز نمود و رسم تشکر به جای آورد و سؤال نمود: این تحفه را چون به دست آوردی؟ بگفت: به بازار شدم و مر تحفه را خریداری نمودم. نام بازار رنگ از روی مرد بشست و او را واداشت که بار دگر بپرسد: چون از بازار بدر‌آمدی در بغل همین یک جبه داشتی؟ زن خنده‌ی نمکینی نمود و پاسخ گفت: سخنی گویی که به حرف آید ولی در عمل نشاید؛ چون ...    ادامه »
کرامت زن در دیدگاه مقام معظم رهبری
غربی‌ها به زن خیانت کردند. تمدن غرب به زن هیچ نداده است. اگر پیشرفت علمی، سیاسی و فکری هم در زنان دیده ‌می‌شود، مال خود زن‌هاست. آن‌چه که غربی‌ها به آن دامن زدند و تمدن غربی پایه‌گذار خشت کج و بنای کجش بود، بی‌بند و باری و ابتذال زنانه است.    ادامه »
چون با کودک سر و کارت فِتاد..
احترام به کودک نه تنها پدر و مادر را در نظر فرزند کوچک نمی‌کند، بلکه روح شرافت و بزرگواری را در آنان پرورش می‌دهد و کودک از همان دوران خردسالی می‌فهمد که پدر ومادر او را یک انسان می‌شناسند و برایش ارزش و شخصیت قائل هستند.    ادامه »
شمعدانی درویشی
در حال همه‌ی نظرها به زن صاحب خانه برگشت. پیرزنی سر تکان داد و گفت: برو فکر معجونی باش، که بتوانی با آن هوای هوو را از خیال همسرت برانی. زنک چون این بشنید چشمانش سیاهی رفت. ضعف کرد و غش نمود.    ادامه »
شعر مادر را نتوان گفتن
با تبلیغات و نفوذ سیاست‌های کنترل جمعیت از طریق رسانه‌ها در کشور ما شرایطی به‌وجود‌‌آمده‌است که مادرانی که بیش از دو فرزند دارند، در اجتماع احساس خجالت و سرشکستگی می‌کنند. تغییر این دیدگاه مردم، متوقّف بر کار فرهنگی گسترده‌ی رسانه‌ها درباره‌ی این موضوع است.    ادامه »
صفحه 2 از 8ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  8  بعدی   انتها