دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
ﺳﻪشنبه, 28 خرداد,1398

مصرف كالاي ملّي
باید بدانیم بسیاری از کالاهای وارداتی بر مبنای نیاز جامعهی ایران طرّاحی و تولید نشده‌اند، بلکه هدف از تولید چنین کالاهایی ایجاد «نیازهای کاذب» در مصرفکننده است. همین نیاز کاذب، بخش عمدهای از درآمد خانوادهی ایرانی را به خود اختصاص می ‏دهد.    ادامه »
هر که عیب دگران نزد تو آورد و شمرد…
 فهیمه یاقوتی   سخن‌چینی یا همان خبرکشی و دو به هم‌زنی در علم اخلاق به معنای انتقال سخن از عدّه‌ای به عدّه‌ی دیگر به قصد فتنه‌انگیزی یا انتقال عمل خطا و ناصواب از شخصی به شخص دیگر است (نوروزی، 1384، ص249). درمان فکری سخن چین 1. به هر علّتی که انسان مبتلا به سعایت و سخن‌چینی شود، مرتکب گناه کبیره و معصیت بزرگی شده و در روز قیامت گرفتار عذاب الهی خواهد شد. انسان هنگامی که می‌خواهد این معصیت را انجام دهد باید با خود بیندیشد که در روز قیامت آن&zwn...    ادامه »
گلواژه‌ی اقتدار
گفتاری از مدیریت مؤسّسه‌ی علمی تحقیقی مکتب نرجسƒ سرکارخانم شایسته‌خوی درباره‌ی استاد اعتمادی بسم الله الرحمن الرحیم السَّلَامُ عَلَى الْمَهْدِيِ الَّذِي يَمْلَأُ اللَّهُ بِهِ الْأَرْضَ‏ قِسْطاً وَ عَدْلًا كَمَا مُلِئَتْ ظُلْماً وَ جَوْراً. مکتب نرجس که موفّقیت در مسیر تکاملی را طی کرده، ابتدا مدیون استاد طاهایی‌ و سپس همکاری و معاونت استاد اعتمادی بوده است. ایشان به عنوان یک بال و حتّی به تعبیر خانم طاهایی یک بازوی قوی برای به سرانجام رساندن و هدایت این مجموعه بودند....    ادامه »
تقویت روحیه‌ی خلّاقانه در تبلیغ دین
فاطمه زند اقطاعی   رساندن پیام دین اعم از احکام، عقاید، اخلاق و... به مخاطب، دقّت ویژه‌ای می‌طلبد تا مثمر ثمر باشد. در دیدگاه شهید مطهّری مبلّغ باید دو شرط اساسی داشته باشد اوّلین و مهمترین آن‌ها، شناخت اسلام به صورت یک مکتب است فرد مبلّغ که می‌خواهد پیامی را به جامعه برساند باید خود با ماهیت پیام آشنا باشد... شرط دوم شناسایی ابزار تبلیغ و مهارت در به کار بردن آن است. (مطهری، ج1، ص415) لذا لازمه‌ی این دقّت نظر، علاوه بر علم و آگاهی مبلّغ، ابتکار عمل وی در پیام&zwn...    ادامه »
مدرسه‌ی علمیه‌ی فاطمةالزهرا(س) توس از بدو تأسیس تا کنون
مدرسه‌ی علمیه‌ی فاطمةالزهرا(س)به حول و قوه‌ی الهی و با عنایات حضرت بقیةالله الأعظم (روحی فداه) از سال 1351ه.ش فعّالیت‌های خود را با دایر نمودن کلاس‌های حوزوی آغاز نمود. در ابتدا قرآن، احکام، اخلاق، عربی، تفسیر قرآن، نهج‌البلاغه و تعلیم و تربیت تدریس می‌شد و به تدریج پس از تصویب تأسیس مدرسه در تاریخ 17/1/81 توسّط کمیسیون صدور مجوّز مرکز مدیریت حوزه‌‌های علمیه‌ی خواهران، توانمندی‌های علمی، اجرایی این مکان مورد تأیید قرار گرفت و دوره‌های آ...    ادامه »
 سیری در سیره‌ی مدیریتی استاد اعتمادی
(مدیریت فقید مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) توس)/  عصمت ادبی  قریب هفت سال است که از عروج ملکوتی عالمه‌ی فاضله، مدیریت مدرسه‌ی فاطمة الزهرا(س) توس استاد فاطمه اعتمادی (ره) می‌گذرد. قریب به هفت سال است که دیدگان شاگردان از رؤیت چهره‌ی مهربان و سرشار از عطوفتی که مصداق «یذکرکم الله رؤیته» بود، محروم گشته است. سال‌هایی مملو از نشیب و فراز، که اگر نبود دست عنایت حق‌تعالی و نظر ائمه‌ی معصومین(ص) خاصّه حضرت ولی‌عصرS و اگر قر...    ادامه »
زن، مایه‌ی آرامش و هدایتگری
آیا زن برای آرامش مرد خلق شده است؟ در آیه‌ی شریفه آمده است: «وَ مِن آیاتِه ان خلقَ لَکُم مِن انفُسِکُم اَزواجاً لِتَسکُنوا الیها و جعَلَ بینَکُم مَودَّه و رحمه انَّ فی ذلک لآیات لِقَومٍ یَتَفکَّرونَ» «و از نشانه‌های خدا، این است که از خودتان جفت‌هایی برای شما آفرید تا با آن‌ها آرامش یابید و بین شما مودت و رحمت برقرار کرد. بی شک در این، نشانه‌هایی برای مردم متفکر است». به نظر می‌رسد در این آیه سکونت و آرامش، محبت قلبی و دلسوزی، محبتی که پیوست...    ادامه »
استاد اعتمادی و مجتمع مشکوة
یکی از مسئولیت‌های استاد اعتمادی که از سوی مدیریت به ایشان واگذار شده بود نماینده‌ی حقوقی مؤسسین مجتمع مشکوة بود، مسئولیتی پرحاشیه و سنگین که خیلی از ما که سال‌ها در کنار ایشان بودیم اطلاع نداشتیم. در سال‌های اخیرِ عمر این عزیز که متوجه شدم علاوه بر مسئولیت‌های فراوان این کار مهم نیز هم بر دوش ایشان بوده است از خودم شرم کردم که روزها و شب‌ها که ما به آرامی می‌آساییم و زندگی می‌کنیم چه انسان‌های فداکار و دلسوز در مسیر بسترسازی برای نظام تعلیم و تربیت د...    ادامه »
مهارت‌های برقراری ارتباط فرهنگی در قرآن
وفای به عهد یعنی حفاظت از پیمان و انجام بی‌کم و کاست آن که موجب گسترش اعتماد عمومی می‌شود و بستر تلاش‌های گوناگون در  زمینه‌های روابط اجتماعی، خطوط اقتصادی و مسایل سیاسی را هموار می‌سازد.    ادامه »
وحدت در آموزه‌هاي قرآن كريم  (قسمت سوم)
رفتارهاي وحدت گرايانه استاد شایسته خوی   در قسمت قبل مراسم حج و عمره یکی از نمودهای وحدت میان مسلمانان معرفی شد که در بُعد عبادی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نقش مهمی را در همگرایی مسلمانان ایفا می‌کند. در این قسمت با نگاهی بر آموزه‌های فرهنگی اسلام به تأثیر آن در وحدت اشاره خواهیم کرد. الف. زیارات زیارت قبور بزرگان صالح خدا مورد توجه قرآن کریم است، مانند مسجدی که بر غار اصحاب کهف بنا شد که این مسجد با توصیه‌ی مؤمنان آن زمان بنا شد: «قَالَ الَّذِينَ غَلَبُواْ عَلىَ أَ...    ادامه »
صفحه 4 از 9ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  بعدی   انتها