دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
چهارشنبه, 17 آذر,1400

امام هادي(عليه‌السلام) و احياي سنّت زيارت
اعظم رحمت‌آبادي دوران امامت امام هادي‌(عليه‌السّلام) يكي از دشوارترين و پر مخاطره‌ترين دوره‌هاي تاريخ تشيّع است كه با خلافت شش تن از خلفاي عبّاسي هم­زمان بود. امام هادي‌(عليه‌السّلام) بعد از شهادت پدر بزرگوارشان در سال 220هجري در سنّ هشت سالگي به امامت رسيدند. معتصم با مسموم كردن امام جواد‌(عليه‌السّلام) در سنين جواني، مي‌خواست چراغ امامت و نور هدايت را خاموش‌كند و با از بين بردن رهبر و پيشواي شيعيان، آنان را پراكنده ساخته، در دل آنان رعب ...    ادامه »
 دانشگاه معارف الهي (قسمت هشتم)
 با كتاب الهي هماهنگ كنيم بايد از طريق يك نمونه‌ي عيني كه كتاب خدا در او تجسم و تحقق يافته ورود پيدا كنيموجود مقدس امام عصر(عجل‌الله‌تعالي) تلاوت كننده‌ي كتاب خدا و ترجمان آن است «السَّلَامُ عَلَيْكَ يَا تَالِيَ كِتَابِ اللَّهِ وَ تَرْجُمَانَه‏» ؛ سلام بر تو ای تلاوت‌گر کتاب خداوند (همراه با آن) و روشن‌گر آن.     ادامه »
دانشگاه معارف الهي (قسمت هفتم)

 

   ادامه »
سفارش به نيكي­ ها (قسمت دوم)

اهمّیت نهی از منکر مساوی با امر به معروف است. بلکه میتوان گفت این دو فریضه از جانب سلبی (ترک) عبارت اخرای همدیگرند؛ زیرا ترک معروف نیز نوعی منکر و حرام است و بر عکس ترک منکر نوعی معروف به شمار آمده و واجب است. انسان بر ترک معروف، کیفر و بر ترک منکر، پاداش داده میشود.

   ادامه »
دانشگاه معارف الهي (قسمت ششم)
امام زمان(عليه‌السّلام) مظهر اسم مدبّر­الامور است. او تدبير امور ما را به عهده مي‌گيرد. حضرت، عالم به همه­ ي مسائل است: «عَلَّمَ آدَمَ الاَسماء» از كلّيات، جزئيات ظواهر، اسرار آن­قدري كه امام زمان‌(عليه‌السّلام) از ما خبر دارد خودمان خبر نداريم.    ادامه »
سفارش به نيكي ها (قسمت اول)
معروف چیزی است که مردم با آن آشنا شده و آن را کار نیکی می‌دانند، منکر کار زشتی است که فاعل، زشتی آن را شناخته یا بر آن رهنمون گشته باشد.    ادامه »
سحر
حسنیه معاونیان گویي روی بال فرشته‌ها بودم و بالشم دست‌هاي پر مهر و پر از بوی گل یاس مادرم بود. به پیرامونم نگاهی کردم. انگار در بهشت هستم. بوی شکوفه‌های بهار نارنج تمام باغ را پر كرده، غنچه‌هاي یاس، نرگس و محمّدی زیبایی­بخش این باغ است. این جا بوی مادرم را می‌دهد. شکوفه‌ها کم‌کم میوه می‌دهند. غنچه‌ها کم‌کم گل می‌شوند. صدای چهچهه ­ي بلبل همه چيز را زیبا‌تر جلوه می‌‌دهد. مرغ عشق‌ها محبّت را در گیتی پراکنده‌اند. ناگاه ...    ادامه »
این‌جا خبری از قرآن نیست!
وظایف امت اسلامی در برابر قرآن به روايت نهج البلاغه/ سیّد علی نقی هاشمي                                                                                                         قرآن كريم، گنجينه­ ي بزرگ معارف اسلام، عالي­ترين...    ادامه »
 دانشگاه معارف الهي (قسمت پنجم)
  اگر سلام ما نوعی بیعت با خداوند است، این بیعت با وساطت امام‌(علیه‌السّلام) صورت می‌گیرد و اگر بخواهیم به دعوت خدا پاسخ مثبت دهیم ابتدا باید به حجّت خدا پاسخ مثبت بدهیم و به اندازه‌ای که با حجّت خدا در ارتباط باشیم دعوت خدا را هم پذیرفته‌ایم.    ادامه »
 مدیریت نفس و آراستگی شخصیت در نهج البلاغه
 مقصود از نفس من، شخصیت و روح آدمی است، که همه ­ي استعدادها و فعّالیّت‏ های علمی و معرفتی را به­ دست می‏ آورد و اگر شناخته نشود، نه ماهیت شناخت‏ های علمی و معرفتی خود را درک خواهد کرد و نه ارزش‏ ها و ضرر و نفع آن‏ ها را.    ادامه »
صفحه 4 از 9ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  بعدی   انتها   
Escort