دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
شنبه, 14 تیر,1399

موجي خروشان از خاور به باختر
  از كنار ديوار بلند و طولاني مي‌گذرد و به اين مي‌انديشد كه حضورش در اين منطقه چه آينده‌اي براي او رقم خواهد زد؟ كم كم به انتهای ديوار مي‌رسد. دانه‌هاي ريز برف آرام و خنك بر رويش مي‌نشيند و آتش افروخته‌ی درونش را كه بر پوست صورتش دويده فرو مي‌نشاند. ناگاه خود را در پارك «زوكوچي» مي‌يابد، به سختي از گروه‌هاي به هم فشرده‌ي معترضين عبور مي‌كند. انبوه زنان و مردان با صورت‌هایی که از شدّت سرما سرخ شده در کنار هم ایستاد...    ادامه »
سرمقاله
بسم الله الرحمن الرحیم  صدای چکاچک شمشیر با آوای دهل‌ها در می‌آمیزد. ناگاه ضربه‌ای بر قلب پرچمدار سپاه ابوسفیان می‌نشیند و او که ناباورانه به سرباز پیش رویش چشم دوخته از درد به خود می‌پیچد و به چوب پرچم تکیه می‌کند و همراه آن به خاک می‌افتد. تهلیل و تکبیر مردان خدا در میدان می‌پیچد. جنگ است و کوره‌ی آزمون گداخته. کینه‌های بدر را به میدان احد آورده‌اند تا مزرعه‌ی توحید و نبوت را لگد مال کنند. ذوالفقار علی اما در میانه‌ی میدان ...    ادامه »
أین عمار؟
بلال دستها را میانه‌ی طناب‌هاگره زده و خود را بالا تر می‌کشد. دانه‌های درشت عرق بر چهره اش می‌لغزند، به بالای کعبه رسیده است؛ با تمام توانش فریاد بر می‌آورد اشهد ان لا اله الا الله و ان محمد رسول الله. عمار پیکر استوار بلال را با شعف می‌کاود، چه فاتحانه بر بلندای کعبه سرود حریت سر داده است. سوزشی به قلبش نشسته و تا شانه‌هایش راه می‌یابد. صدای نفیر شلاق در گوشش طنین می‌گیرد، تازیانه هوا را می‌شکافد و پوست و اعصاب بر استخوان نشسته‌ی او را...    ادامه »
سرمقاله
خلیل آسا در علم الیقین زن    ندای لا احب الافلین زن هر چه به زمین نزدیک تر می شویم مناظر دیدنی تر می شوند، سرزمینی سبز با رودخانه هایی پر آب و نخلستان هایی که ریشه درخاک و پای در آب و دست در آسمان دارند، با خروارها خوشه ی به بار نشسته. عاقبت به زمین می نشینیم و مهماندار با لهجه ای دلنشین، ورودمان را به فرودگاه نجف تبریک می گوید. سر از پا نمی‌ شناسیم، وارد شهر می شویم. اتوبوس که حرکت می کند در دریچه ی چشمانم همه چیز را ثبت می کنم؛  روستاها، نخلستان ها، مزارع پر...    ادامه »
تجلی حیات طیبه
«من عمل من ذکر و انثی و هو مؤمن فلنحیینه حیاه طیبه» حیات اولیای الهی چونان آیینه ای است که می توان در آن چگونه زیستن را آموخت. هدف از نوشتار حاضر صرفاً بیان جاذبه يك شخصيت و یادآوری منزلت والای عبادی، اخلاقی و علمی او نيست، كه البته آن نیز بایسته و شايسته عنایت است، اما آن چه در خور دقت بیشتر است، توجه به نيازهای اجتماعي زمان و تأثيرپذيري و الگوگیری از اسوه ای عینی و ملموس است که این مهم با شناخت دقیق انسان های کامل و رصد اهدافشان، محقق می‌شود. آنانی که به ریسمان اهل بیت (علیه...    ادامه »
از سراشیبی تردید اگر برگردیم
قال امیرالمؤمنین (علیه السّلام): «اللَّهُمَّ أَيُّمَا عَبْدٍ مِنْ عِبَادِكَ سَمِعَ مَقَالَتَنَا الْعَادِلَةَ غَيْرَ الْجَائِرَةِ، وَالْمُصْلِحَةَ فِي الدِّينِ وَالدُّنْيَا غَيْرَ الْمُفْسِدَةِ، فَأَبَى بَعْدَ سَمْعِهِ لَهَا إِلاَّ النُّكُوصَ عَنْ نُصْرَتِكَ، وَالابْطَاءَ عَنْ إِعْزَازِ دِينِكَ، فَإِنَّا نَسْتَشْهِدُكَ عَلَيْهِ يَا أَكْبَرَ الشَّاهِدِينَ شَهَادَةً» (نهج البلاغه خطبه/212) پروردگارا! هر كدام از بندگانت كه سخن عادلانه و اصلاح كننده و دور از فساد انگیزی ما را در دين و د...    ادامه »
صفحه 2 از 2ابتدا   قبلی   1  [2]  بعدی   انتها   
Escort