دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
جمعه, 15 اسفند,1399
نگاهی به بایسته‌های کارآفرینی بانوان

امام على (ع) می‌فرمایند: «إذا أرادَ اللّهُ بِعَبدٍ خَيرا، ألهَمَهُ القَناعَةَ وأصلَحَ لَهُ زَوجَهُ»؛ هر گاه خداوند، خيرى را براى بنده‌اى بخواهد،  قناعت كردن را در دل او مى‌افكنَد و همسرش را شايسته مى‌گردانَد (لیثی واسطی، 1376، ص131).

   ادامه »
چهل تکه
 اکرم نصیری تکه اول: آن روز انقلاب پیامبر (ص) پرده‌های ظلمانی جاهلیت اولی را در هم دریده و رایت آزادگی و انسانیت و عزت را بر بلندای جهان به اهتزاز در آورد. دختران، زیر سایه‌ی انقلاب عظیم پیامبر (ص)، حق آموختن دارند، حق مالکیت دارند، حق ارث دارند، نفقه دارند، امنیت دارند، عزت دارند، حق رأی دارند و همه‌ی حقوق دیگری که زن‌های اروپایی تا قرن 16میلادی، برای داشتن تک تک آن‌ها سال‌ها جنگیدند. تکه دوم: امروز امام روح الله پرده‌ی ‌ظلمت جاهلیت ...    ادامه »
نقش آفرینی اقتصادی بانوان

مسأله‌ی تنوع طلبی و رفاه طلبی نه تنها برای فرد آفت است که آثار سوء آن دامن اجتماع را گرفته و منجر به سقوط جامعه می‌گردد.

   ادامه »
اخلاق اجتماعی کارگزاران 2

اگر خدا از انسان راضی باشد جایگزین همه‌چیز خواهد بود اما اگر همه‌ی مخلوقات جهان از کسی راضی باشند جای خشنودی خدا را نمی‌تواند بگیرند؛ چون همه نیازمند به او هستند و موجود نیازمند نمی‌تواند نیاز دیگری را برآورده کند.

   ادامه »
  رهنمودهای استاد طاهایی (اعلی الله مقامها)
خواهر عزیزم! جامعه‌ی ما را تشبیه می‌کنند به کشتی که جمعیت زیادی سوار هستند هر کسی در سر جای خود نشسته، یک نفر یک میخ بردارد و این کشتی را سوراخ کند، آیا ضرر به افراد می‌خورد یا نه؟! آیا همه غرق می‌شوند یا نه؟! وقتی که کشتی اجتماع ما نقص پیدا کند همه‌ی ما هلاک شده هستیم، نمی‌توانیم بگوییم من چه کنم. وقتی فقر، رشوه، دزدی، چپاولگری، گران فروشی، احتکار جامعه را می‌گیرد نگویم به من چه؛ من که فریزرم پر است. و... پس باید فکری کنیم... . (1368/02/02، 15رمضان) *********...    ادامه »
ویژگی‌های بانوان با بصیرت

آنچه بیش از همه‌ی این ویژگی‌ها از یک زن، زن فاضله می‌سازد، قدرت تشخیص است. بانو طاهایی در چه موقعیتی از فضای اجتماعی کشور در مشهد و در شرایط رژیم طاغوت و همچنین بعد از انقلاب تشخیص می‌داد که الان باید کار در خارج یا داخل کرد یا باید کار فقهی کرد یا کار عرفانی و... .

   ادامه »
جهاد اقتصادی بانوان با تأسی به سیره‌ی حضرت خدیجه (س)

هرگونه فعالیت اقتصادی زن بایستی متناسب با ویژگی‌های جسمی و روحی وی و در چهارچوب موازین شرعی و حفظ شئونات او صورت گیرد و منافاتی با نقش اصلی و بی‌بدیل مدیریت و تدبیر امور خانواده نداشته باشد.

   ادامه »
چند هنر از بانوی ایرانی

قصد داریم شما را با چند هنر که از مشاغل خانگی و پردرآمد محسوب می شود، آشنا کنیم.

   ادامه »
کارآفرینی خانگی
سمیه براتی مقدم کارآفرینی خانگی راه حل اشتغال بانوان...   از اوایل قرن بیست و یکم با پدیده‌ی جدیدی در کشورهای در حال توسعه با عنوان «مشارکت اقتصادی زنان در جامعه اقتصادی کشور» مواجه شده‌ایم که این امر موجب تحولاتی عمیق در رابطه‌ی زنان ومردان و نیز ظهور مسائلی جدید در خانواده شده است. در ایران نیز با پیروزی انقلاب اسلامی و بازتعریف نقش زن در فضایی که توأم با حفظ شخصیت انسانی اوست، به ارائه‌ی راهکارهایی برای ایفای نقش اقتصادی زنان در کنار ایفای سایر نقش‌...    ادامه »
تربیت اقتصادی در اسلام با نگاهی به مسأله‌ی ثروت

یکی از انواع ارتباط با مال، غنای تکاثری است یعنی افراط در مال و ثروت. با این رویه توانگر را غنی مترف یعنی مرفه بی درد می‌خوانند که در مقابل غنی مقتصد است.

   ادامه »
صفحه 1 از 83ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
Escort