دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
پنجشنبه, 24 آبان,1397
انتشار دومین دوفصلنامه علمی-تخصصی مطالعات اسلامی میراث طاها
دومین شماره دوفصلنامه علمی- تخصصی مطالعات اسلامی میراث طاها ویژه بهار و تابستان 1397 به صاحب امتیازی مؤسسه علمی- تحقیقی مکتب نرجس (علیهاالسلام) و مدیر مسئولی خانم دکتر اعظم رحمت آبادی و سردبیری خانم زهرا طهرانیان به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در 154 صفحه انتشار یافت.­    ادامه »
انتشار سي و ششمین شماره دو فصلنامه بين المللي شميم نرجس
سي و ششمین شماره دوفصلنامه‌ي بين المللي فرهنگي، هنري شميم نرجس در بهار و تابستان 1397 منتشر شد. اين فصلنامه به صاحب امتيازي مكتب نرجس (عليها السلام) مشهد با گرايش ديني- مذهبي و گستره توزيع بين المللي در 68 ­صفحه منتشر گرديد. شايان ذكر است برخي از عناوين مقالات اين شماره عبارتند از: چتر رحمت بر اعضای جامعه، اخلاق اجتماعی کارگزاران، نگاه به آینده در مسأله غدیر و امر ولایت، اعیاد اسلامی و قرصت کارآفرینی، بانوی مهر، دروغی به نام ازدواج در کودکی، آسیب شناسی طلاق، شرکت زنان در ورزشگاه ها، رابطه ...    ادامه »
فراخوان مقاله دوفصلنامه علمی اختصاصی میراث طاها
فراخوان مقاله دوفصلنامه علمی- اختصاصی میراث طاها مکتب نرجس مشهد فرهنگ و تمدن اسلامی 1.  امت یا شهروند بر اساس قرآن و سیره معصومین(ع) 2.  منظور و مصادیق عدالت در سیره معصومین(ع) 3.  حدود و مصادیق آزادی در سیره معصومین(ع) 4.  مصادیق و شیوه های ابعاد کرامت انسانی در سیره معصومین(ع) 5.  ابعاد آزادی اندیشه و مصادیق آن بر اساس سیره معصومین(ع) 6.  ابعاد آزادی حق بیان و مصادیق آن بر اساس سیره معصومین(ع) 7.  نقد و بررسی ابعاد حقوقی دست...    ادامه »
 انتشار سي و پنجمین شماره دو فصلنامه بين المللي شميم نرجس
سي و پنجمين شماره دوفصلنامه‌ي بين المللي فرهنگي، هنري شميم نرجس در پائیز و زمستان 1396 منتشر شد. اين فصلنامه به صاحب امتيازي مكتب نرجس (عليها السلام) مشهد با گرايش ديني- مذهبي و گستره توزيع بين المللي در 76 صفحه منتشر گرديد. شايان ذكر است برخي از عناوين مقالات اين شماره عبارتند از: امر به معروف و نهی از منکر رمز حیات سیاسی و اجتماعی، مبانی فکری استاد طاهایی در امر به معروف و نهی از منکر، ترجیح دادن عمل واجب به مستحب، به عمل کار برآید به سخندانی نیست، من خودم را دارم نصیحت می کنم، تأسی بانو...    ادامه »
انتشار سي و چهارمین شماره دو فصلنامه بين المللي شميم نرجس
سي و چهارمین شماره دوفصلنامه‌ي بين المللي فرهنگي، هنري شميم نرجس در بهار و تابستان 1396 منتشر شد. اين فصلنامه به صاحب امتيازي مكتب نرجس (عليها السلام) مشهد با گرايش ديني- مذهبي و گستره توزيع بين المللي در 80  صفحه منتشر گرديد.  شايان ذكر است برخي از عناوين مقالات اين شماره عبارتند از: آموزش وپرورش رسالت مهم نبی اکرم(ص)، عزتمندی بدون سند 2030، جمهوری اسلامی آری، جمهوری اروپایی خیر؟!، استعمار فرانو به سبک2030 ، گذری بر ابعاد دشمن شناسی در سوره ممتحنه، نقدی کلی بر سند آموزش2030، مبا...    ادامه »
سرمقاله
پیاز عکه به مکه دانه‌ای چند است؟! گرما بیداد می‌کرد و جماعت هر کدام در پناه طاقی و سایه‌ی دیواری به انتظار اذان بودند، تا نماز جمعه را اقامه کنند. در این هنگامه تاجری از شهر عکِّه با مال التّجاره‌ای وارد میدان شد. تاجر مبهوت و هراسان به هرسو نظر می‌کرد خرواری پیاز درشت و آبدار می‌دید و پیاز فروشانی که فریاد می‌زدند: بصل مکه... بصل مکه... ! تاجر بیچاره، محزون، شتران را در میدان رها کرد و به مسجد پناه برد تا چهره‌ی بغض آلودش بیش از این آشکار نشود. دقایقی ما...    ادامه »
تنفیر از دنیا و ترغیب به آخرت
شرحی برخطبه 113نهج البلاغه/ استاد نوقانی فراز اول «وَ أُحَذِّرُكُمُ الدُّنْيَا فَإِنَّهَا مَنْزِلُ‏ قُلْعَةٍ وَ لَيْسَتْ بِدَارِ نُجْعَةٍ. قَدْ تَزَيَّنَتْ بِغُرُورِهَا وَ غَرَّتْ بِزِينَتِهَا»؛ «شمارا از دنیا بر حذر می‌دارم؛ زیرا جایگاهی است برای کوج کردن، و نه خانه‌ای برای اقامت گزیدن، خود را به امور فریبنده آراسته، و مردمان را با زیورش فریفته است.» بعضی موضوعات است که در آیات قرآن و خطب نهج البلاغه و لسان روایات زیاد تکرار شده و معلوم می‌شود م...    ادامه »
مرنج و مرنجان
اگر بخواهیم بدانیم زودرنجی از کجاست باید خودشناسی کنیم. یعنی من باید تکیه به خودم دهم، روی پای خودم بایستم، حلّ مسائل و به کارگیری استعدادهایم را بلد باشم، متوقّع از دیگران نباشم و بدانم همه‌ی این‌ها بدون این‌که خدا ناظر و کمک‌کننده به من باشد، امکان ندارد.    ادامه »
  آموزش و پرورش رسالت مهم نبی اکرم(ص)
آموزش و پرورش رسالت مهم نبی اکرم(ص)                                 گروه تنظیم آثار استاد طاهایی مسأله‌ی تعلیم و تربیت همواره یکی از دغدغه‌های اصلی استاد طاهایی(ره) بود. ایشان علاوه بر سلسله مباحث تربیتی که حاصل آن کتاب «رهنمودهای تربیت دینی» است، در مناسبت‌ها و ایّام ویژه به خصوص میلاد و بعثت نبی اکرم(ص) ...    ادامه »
عزّتمندی بدون سند 2030
استکبار وقتی وارد کشوری شد و بر آن مسلّط گردید، هویت ملّی آن ملّت را انکار می‌کند.    ادامه »
صفحه 1 از 70ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها