دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
پنجشنبه, 27 دی,1397
انتشار دومین دوفصلنامه علمی-تخصصی مطالعات اسلامی میراث طاها
دومین شماره دوفصلنامه علمی- تخصصی مطالعات اسلامی میراث طاها ویژه بهار و تابستان 1397 به صاحب امتیازی مؤسسه علمی- تحقیقی مکتب نرجس (علیهاالسلام) و مدیر مسئولی خانم دکتر اعظم رحمت آبادی و سردبیری خانم زهرا طهرانیان به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در 154 صفحه انتشار یافت.­    ادامه »
انتشار سي و ششمین شماره دو فصلنامه بين المللي شميم نرجس
سي و ششمین شماره دوفصلنامه‌ي بين المللي فرهنگي، هنري شميم نرجس در بهار و تابستان 1397 منتشر شد. اين فصلنامه به صاحب امتيازي مكتب نرجس (عليها السلام) مشهد با گرايش ديني- مذهبي و گستره توزيع بين المللي در 68 ­صفحه منتشر گرديد. شايان ذكر است برخي از عناوين مقالات اين شماره عبارتند از: چتر رحمت بر اعضای جامعه، اخلاق اجتماعی کارگزاران، نگاه به آینده در مسأله غدیر و امر ولایت، اعیاد اسلامی و قرصت کارآفرینی، بانوی مهر، دروغی به نام ازدواج در کودکی، آسیب شناسی طلاق، شرکت زنان در ورزشگاه ها، رابطه ...    ادامه »
 انتشار سي و پنجمین شماره دو فصلنامه بين المللي شميم نرجس
سي و پنجمين شماره دوفصلنامه‌ي بين المللي فرهنگي، هنري شميم نرجس در پائیز و زمستان 1396 منتشر شد. اين فصلنامه به صاحب امتيازي مكتب نرجس (عليها السلام) مشهد با گرايش ديني- مذهبي و گستره توزيع بين المللي در 76 صفحه منتشر گرديد. شايان ذكر است برخي از عناوين مقالات اين شماره عبارتند از: امر به معروف و نهی از منکر رمز حیات سیاسی و اجتماعی، مبانی فکری استاد طاهایی در امر به معروف و نهی از منکر، ترجیح دادن عمل واجب به مستحب، به عمل کار برآید به سخندانی نیست، من خودم را دارم نصیحت می کنم، تأسی بانو...    ادامه »
فراخوان مقاله دوفصلنامه علمی اختصاصی میراث طاها
فراخوان مقاله دوفصلنامه علمی- اختصاصی میراث طاها مکتب نرجس مشهد فرهنگ و تمدن اسلامی 1.  امت یا شهروند بر اساس قرآن و سیره معصومین(ع) 2.  منظور و مصادیق عدالت در سیره معصومین(ع) 3.  حدود و مصادیق آزادی در سیره معصومین(ع) 4.  مصادیق و شیوه های ابعاد کرامت انسانی در سیره معصومین(ع) 5.  ابعاد آزادی اندیشه و مصادیق آن بر اساس سیره معصومین(ع) 6.  ابعاد آزادی حق بیان و مصادیق آن بر اساس سیره معصومین(ع) 7.  نقد و بررسی ابعاد حقوقی دست...    ادامه »
دنیا؛ خانه‌ای بی مقدار
 اگر کسی دنیا و استفاده از نعمت‌های مادّی آن را هدف قرار دهد و رسیدن به آمال و آرزوهای مادّی دنیوی را سعادت و خوشبختی بداند و همّت خود را معطوف زندگی دنیا نماید نه به خواسته‌اش خواهد رسید و راضی از دنیا خواهد شد و نه هدف خلقت که سعادت ابدی است نصیبش خواهد گردید.    ادامه »
خانواده در بستر معروف‌ها و منکرها
میان زن و شوهر  همدلی و همکاری باشد یعنی یکدیگر را در راه خدا حفظ و تواصی به حق کنند.    ادامه »
آموزش خوبی و شناساندن بدی به کودکان
هانیه درجاتیانی کودک به دنیا می­آید در حالی که از تمام آگاهی­ها و اطّلاعات مربوط به این جهان و جهان بعدی عاری است. والدین و مربّیان از روحیه­ی غالب کودک، یعنی بازی می­توانند به عنوان یکی از مهم­ترین ابزار تربیت وی استفاده کنند. چرا که بازی روش مناسبی است که می‏توان با آن واجبات، مستحبّات، محرّمات و مکروهات را به کودک آموزش داد. در ادامه طریقه‌ی آموزش و امر به معروف و نهی از منکر برای کودکان در قالب بازی و مثال تدوین شده است که قبل از آن ذکر نکاتی ضروری است: - در هنگام این بازی‏ه...    ادامه »
تربیت عاطفی و عقلانی دختران با عملکرد خوب والدین
خوش‌خلقي و مهرباني با همسر يكي از نمودهاي برجسته‌‌ی معاشرت پسنديده است که هر يك از همسران بايد به آن آراسته باشند.    ادامه »
همگی مسئولیم!
سخنی از مقام معظّم رهبری داریم که مسأله‌ی امر به معروف و نهی از منکر مثل نماز، یاد گرفتنی است باید بروید یاد بگیرید. اوّلین کانون یادگیری کجاست؟ خانواده است.    ادامه »
چه کنیم که امر به خوبی و نهی از بدی...
چه کنیم که امر به خوبی و نهی از بدی مؤثّر باشد؟/ مشاوره‌ای صمیمانه با سرکار خانم حبیبی  1.  به نظر شما رفتار خوب چگونه ایجاد می شود؟ معرفت بخشی و هدایت بشر به سمت رفتارهای عقلانی وظیفه‌ی همه‌ی ماست؛ چه نسبت به خودمان و خانواده‌مان و چه در اجتماعی که داریم زندگی می‌کنیم. همان معرفت باعث خیرات می‌شود و  جهل است که باعث شر می‌شود. انسان‌ها با وجود این که همگی از نعمت عقل برخوردارند، متأسّفانه عقل را آن طوری که لازم و بایسته است پرورش نداده و ...    ادامه »
صفحه 1 از 78ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها