دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
جمعه, 01 شهریور,1398
انتشار سومین دوفصلنامه علمی-تخصصی مطالعات اسلامی میراث طاها

سومین شماره دوفصلنامه علمی- تخصصی مطالعات اسلامی میراث طاها ویژه پاییز و زمستان 1397 به صاحب امتیازی مؤسسه علمی- تحقیقی مکتب نرجس(علیها السلام) و مدیر مسئولی خانم دکتر اعظم رحمت آبادی و سردبیری خانم زهرا طهرانیان به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در 190 صفحه انتشار یافت

   ادامه »
انتشار سي و هفتمین شماره دو فصلنامه بين المللي شميم نرجس
سي و هفتمین شماره دوفصلنامه‌ي بين المللي فرهنگي، هنري شميم نرجس در پاییز و زمستان 1397 منتشر شد. اين فصلنامه به صاحب امتيازي مكتب نرجس (عليها السلام) مشهد با گرايش ديني- مذهبي و گستره توزيع بين المللي در 72 ­صفحه منتشر گرديد. شايان ذكر است برخي از عناوين مقالات اين شماره عبارتند از: نقش آفرینی اقتصادی بانوان، ویژگی‌های بانوان با بصیرت، عظمت و شجاعت خانم بنت الهدی صدر، شیوه‌های تبلیغ بنت الهدی صدر، جهاد اقتصادی بانوان با تأسی به سیره‌ی حضرت خدیجه(س)، چند هنر از بانوی ایرانی، ...    ادامه »
انتشار دومین دوفصلنامه علمی-تخصصی مطالعات اسلامی میراث طاها
دومین شماره دوفصلنامه علمی- تخصصی مطالعات اسلامی میراث طاها ویژه بهار و تابستان 1397 به صاحب امتیازی مؤسسه علمی- تحقیقی مکتب نرجس (علیهاالسلام) و مدیر مسئولی خانم دکتر اعظم رحمت آبادی و سردبیری خانم زهرا طهرانیان به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در 154 صفحه انتشار یافت.­    ادامه »
انتشار سي و ششمین شماره دو فصلنامه بين المللي شميم نرجس
سي و ششمین شماره دوفصلنامه‌ي بين المللي فرهنگي، هنري شميم نرجس در بهار و تابستان 1397 منتشر شد. اين فصلنامه به صاحب امتيازي مكتب نرجس (عليها السلام) مشهد با گرايش ديني- مذهبي و گستره توزيع بين المللي در 68 ­صفحه منتشر گرديد. شايان ذكر است برخي از عناوين مقالات اين شماره عبارتند از: چتر رحمت بر اعضای جامعه، اخلاق اجتماعی کارگزاران، نگاه به آینده در مسأله غدیر و امر ولایت، اعیاد اسلامی و قرصت کارآفرینی، بانوی مهر، دروغی به نام ازدواج در کودکی، آسیب شناسی طلاق، شرکت زنان در ورزشگاه ها، رابطه ...    ادامه »
دوباره به پشت سر نگاه کنید!
چیزی به غروب خورشید نمانده، خنکای نسیم، پرده‌های حریرین کاخ را به بازی گرفته است. معاویه سرمست بر تخت تکیه زده و به زمزمه‌ی خنیاگران گوش سپرده، ناگاه هیاهوی زنی او را به خود می‌آورد، صدا در سرسرا می‌پیچد: «سوده همدانی‌ام»، برای احقاق حقی از خود و جمعی از مسلمین آمده‌ام. معاویه در حالی که از شدّت خشم دندان بر هم می‌ساید، می‌پرسد: سوده، بنت عُماره بن أشتَر هَمْدانيّ؟ شاعره‌ای که در بیشه های صفین، در جنگ با علی دشمنان ما را تحریک می‌کرد...    ادامه »
چتر رحمت بر اعضای جامعه

ساختن جامعه‌ای سالم در گرو رعایت حقوق والدین، فرزندان، همسایگان، شهروندان و دیگر اقشار جامعه است که هر یک از افراد به نوعی با آن‌ها تعامل و معاشرت دارند.

   ادامه »
اخلاق اجتماعی کارگزاران
حكومت‌، امانتي‌ در دست‌ كارگزار است‌ كه‌ بايد به‌ خوبي‌ آن‌ را پاس‌ داشته ‌و ابزاري‌ براي‌ گسترش‌ عدل‌ و حق‌ قرار دهد، نه‌ آن‌ كه‌ وسيله‌اي‌ براي‌ تسلّط‌ برمردم‌ و غارت‌ اموال‌ عمومي‌ قرار گيرد    ادامه »
نگاه به آینده در مسأله‌ی غدیر و امر ولایت
در اهمیت مسأله‌ی غدیر خم، باید گفت که بعد بین المللی و بین الفریقینی اسلامی غدیر بیانگر آن است که رسول خدا(ص) می‌خواست موالات و پیوند و رابطه‌ی عمیق مسلمین با امیرالمؤمنین(ع) و با عترت خود را در این بیان استقرار ببخشد و تثبیت کند و تکیه روی امیرالمؤمنین(ع) و شخص او برای این است که یک نمونه‌ای از انسان طراز اسلام‌، از انسان مقبول و مورد پذیرش اسلام را ارائه بدهد، تا این شخصیتی که همه‌ی مسلمان‌ها او را به عنوان جانشین پیغمبر(ص) (خلیفه‌ی بلافصل یا خلیفه‌...    ادامه »
اعیاد اسلامی و فرصت کارآفرینی
نگاه اول: تلاش اقتصادی و کسب و کار حلال گزینه‌ی مهمی در پویایی اقتصاد اسلامی است و در منابع دینی تأکید شده است. امام علی(ع) می‌فرماید: «تَعَرَّضُوا لِلتِّجَارَاتِ فَإِنَّ لَكُمْ فِيهَا غِنًى عَمَّا فِي أَيْدِي النَّاسِ» (حرعاملی؛ ج‌17، ص 11)؛ به انواع داد و ستد بپردازید؛ زیرا از این راه از مال مردم بی‌نیاز می‌شوید. امام در این روایت به مطلق خرید و فروش و کسب و حرفه اشاره دارند که منظور بی‌نیازی از مردم و انجام کارهای نیک است (ر.ک: حکیمی،1383،ج3، ص204). ا...    ادامه »
بانوی مهر
(گذری بر شیوه‌های تربیتی حضرت زهرا(س))/سمیه فانی مقدم حضرت فاطمه زهرا(س) از آن مربیان و معلمان اخلاق است که بشر می‌تواند زندگی او را به عنوان بهترین الگو برای رفتار و معاشرت خود قرار دهد؛ او انسانی کامل است که می‌تواند برترین نمونه‌ی واقعی زن شایسته را ارائه دهد. خدای متعال، حضرت زهرا(س) را از عظمتی والا و شکوه و جلالی ویژه بهره‌مند ساخته بود. اکنون نگاهی گذرا خواهیم داشت به شیوه‌های تربیتی این بزرگ بانو: 1. جایگزین نساختن هیچ عاملی به جای عاطفه‌ی مادری محبت...    ادامه »
صفحه 1 از 80ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها